A tabellavezető következik

Legközelebb 2013. március 23-án, szombaton lép pályára NB I/B-s csapatunk Debrecenben, ahol ellenfelünk a König-Trade Balmazújváros együttese lesz. Tekintsük át riválisunk eddigi menetelését.

Nem lesz egyszerű dolga a Zsigmond-alakulatnak, hiszen a Balmaziak az egyetlenek, akik még pontveszteség nélkül szerepelnek a tavaszi szezonban és vezetik a tabellát. Minden mérkőzésüket magabiztosan nyerték (igaz, hogy sorsolásuknak köszönhetően eddig a tabella második felében található csapatokkal vívtak meg, de ezeket a mérkőzéseket is meg kell nyerni). Legutóbb a tegnapi napon a Balassagyarmat ellen diadalmaskodtak 23-28 arányban, revansot véve ezzel a Magyar Kupában való búcsúztatásért. A csapat legeredményesebb játékosai István Péter és Pánczél Zoltán.

Az ősszel, két bravúros győzelem után vártuk az akkor is listavezető elleni küzdelmet. Most két fájó vereség és egy fontos győzelem után készülhetünk az összecsapásra. Idézzük fel az őszi mérkőzésen történteket:

„A mérkőzés első gólját az egriek dobták, így joggal “robbanhatott fel” a sportcsarnok. A folytatás már kevesebb boldog pillanatot hozott, hiszen pár perc alatt jelentősebb előnyt szerzett a Balmazújváros, így Iványi Bálint a 14. percben ki is kérte az idejét, hogy rendezze csapata sorait. Ezt követően jól sikerült a felzárkózás és fej-fej mellett haladtak a csapatok, a pihenőre csupán egyetlen gólos vendégelőnnyel mehetett a két gárda.

A második játékrészben a Balmazújváros koncentrált játékkal már 5 gólos előnyt is kialakított. A vezetőedző, Iványi Bálint második időkérését követően a félidő derekára hatalmas küzdelemben sikerült felzárkózni egy gól különbségre, azonban a rutinos vendégjátékosok a balátlövő Pánczél vezérlétével rendkívül magabiztosan léptek el újra több gólos távolságra. Az elszalasztott egyenlítési lehetőség miatt a végjátékban csapatunk kapkodó megoldásokkal igyekezett siettetni a játékot, melyet az újvárosiak kontráikkal kegyetlenül megbüntettek. Az eredmény nem tükrözi a két csapat közötti különbséget, azonban tegnap bajnokesélyes ellenfelünk jobb és koncentráltabb játékkal megérdemelt győzelmet aratott Egerben.”

A Balmazújváros egyesületünk elleni mérlege három győzelem (kettő bajnoki és egy kupa) és egy vereséggel áll.  Ez alapján mondhatnánk, hogy ők az esélyesebbek, de az egri fiúk biztosan mindent meg fognak tenni a győzelemért!