A tavaszi nyitányon a DVTK-t győzte le a Benei-csapat

A Ferencvárosi TC vendégeként csak részsikerek jutottak az Eger SZSE csapatának. A III. osztályú ifjúsági csapat a DVTK elleni győzelemmel kezdte a tavaszi idényt. Edzőként Tamás Tamás, Benei Ákos és Hevér Tibor értékelt.

U20, I. osztály, Kelet
A 16. fordulóban:
FERENCVÁROSI TC–EGER SZSE 35–27 (18–16)
Az egri góldobók: Juhász P. 9, Lukács B., Sipos Á., Kerezsi Á. 3–3, Bata B., Oláh N., Bajzát Zs., Molnár-Nagy M. 2–2. Ádám G. 1.
TAMÁS TAMÁS edző: – Pontok reményében utaztunk, ám a gyenge kezdés rányomta a bélyeget a teljesítményünkre. A második félidőben ugyan sikerült felzárkózni egy találatra, de ezután hosszú gólcsend következett amit a Fradi kihasználva ismét olyan előnyt szerzett, ami elegendő volt a győzelemhez. A jövőben nem engedhetjük meg magunknak ezeket a gyenge periódusokat.
KÖVETKEZIK: Mezőkövesdi KC–Eger SZSE, március 1., szerda, 18.00.
***
U20, III. osztály, C-csoport
A 12. fordulóban:
EGER SZSE II.–DVTK 28–26 (9–9)
Az egri góldobók: Molnár P. 7, Lukács D., Lukács T. 5–5, Németh D. 4, Kerek K. 3, Lehnert P. 2, Cseh P., Sebestyén B. 1–1.
BENEI ÁKOS edző: – Már nagyon várta a csapat a tavaszi fordulók kezdetét. A megbeszélt taktikát követve és betartva, végig fej-fej mellett haladt a két együttes. Szűcsi Zsombor remek kapusteljesítménye és a második félidő közepén egy 5–0-s széria meghozta a sikert. Gratulálok a csapatnak és köszönjük a szurkolók biztatását.
KÖVETKEZIK: Nyírbátor SC–Eger SZSE II., február 25., szombat, 15.00.
***
U18, I. osztály, Kelet
FERENCVÁROSI TC–EGER SZSE 31–29 (15–13)
Az egri góldobók: Dér-Herendovics B. 10, File B. 6, Juhász L. 4, Papp Á. 3, Zombori I., Humicskó B. 2–2, Kocsmár B., Sipos Á. 1–1.
HEVÉR TIBOR edző: – A vereség ellenére dicséret illeti a csapatot. Végig fegyelmezetten, koncentráltan, nagy akarattal kézilabdázva késztettük kiélezett csatára neves ellenfelünket. Erre a teljesítményre lehet alapozni. Sajnálom, hogy nem sikerült a pontszerzés, de ha ezt a teljesítményt át tudjuk menteni a következő fordulókra, akkor biztos vagyok benne, hogy pontokkal térünk haza.
KÖVETKEZIK: Mezőkövesdi KC–Eger SZSE, március 1., szerda, 16.00.
***
U14, II. osztály I. csoport (Borsod, Heves, Nógrád)
A 6. fordulóban:
EGER SZSE–HEVESI SE 24–16 (13–11)
Az egri góldobók: Vratarics M. 7, Tarkó A., Berger P. 4–4 Szabó L. 3, Erdélyi B., Martinecz L. 2–2, Madarasi M., Nyitrai M. 1–1.
HEVÉR TIBOR edző: – Döcögősen és sok hibával kezdtük a mérkőzést. Szinte az egész első félidőt átaludtuk. Szerencsére a második játékrészben magunkhoz tértünk és egy jó félidőt követően magabiztos győzelmet arattunk. Gratulálok a csapatomnak a magabiztos győzelemhez!
KÖVETKEZIK. Március 4., szombat, 12.00: Eger SZSE–FC Hatvan. 15.00: Salgótarjáni SKC–Eger SZSE. Mindkettő: Miskolc, Herman Gimnázium.

Fotó: Bók Tamás