A Tiszaföldvárnak nem volt pardon

Az Eger SBS Eszterházy ifjúsági csapat a Pick Szegeddel játszotta soros bajnoki mérkőzését, míg az U12-es gyermekbajnokságban szereplő együttesek Gyöngyösön és Hatvanban keserítették az ellenfelek életét. Padla József és Hevér Tibor értékelte tanítványai teljesítményét.

NB I, ifjúságiak
A 9. forduló mérkőzésén:
Eger SBS Eszterházy–Pick Szeged 20–28 (10–17)
Az egri góldobók:Czeglédi Nándor, Péter Gábor, Tóth Rajmond, Vörösváczki Tibor 3–3, Gulyás Gábor, Kelemen Balázs 2–2, Hasilló Norbert, Kovács Ádám, Péter Attila, Szepesi Noel 1–1.
Kiállítások:10, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3.
Padla József, az egriek edzője: – Jól kezdtünk, bő negyedórán keresztül fej-fej mellett haladt a két csapat. A folytatásban a hibáinkból gyors ellentámadásokat vezetve könnyű gólokat szereztek a szegediek, s már a szünetre hétgólos előnnyel vonulhattak. A fordulás után még igyekeztünk vissza kapaszkodni, de felőrlődtünk a fizikálisan erősebb ellenféllel vívott harcban. Reméltem, hogy nem lesz ekkora különbség, de a hibákért rendre büntetett a vendégcsapat. Gratulálok a Szegednek, nem véletlenül tartoznak a dobogós csapatok közé.
Következik: B. Braun Gyöngyös–Eger SBS Eszterházy, november 18., péntek, 16.00.
***
U12-es gyermekbajnokság, Sterbinszki Amália régió, A-csoport, Gyöngyös, Kálvária-part
A 3. forduló mérkőzésein:
Eger SBS Eszterházy II–Tiszaföldvár VSE II 39–1 (25–0)
A góldobók: Cseke Kristóf 7, Bata Bence, Kocsmár Balázs, Lukács Balázs, Ipacs Dominik 5–5, Bajzát Zsombor, Kerek Krisztián, Szabó Szabolcs 3–3, Gulyás Gergely 2, Juhász Patrik 1.
Eger SBS Eszterházy II–Tiszaföldvár VSE I 18–9 (9–4)
A góldobók: Cseke Kristóf, Lukács Balázs 4–4, Bata Bence, Juhász Patrik 3–3, Gulyás Gergely 2, Ipacs Dominik, Kocsmár Balázs 1–1.
Hevér Tibor, az egriek edzője: – Az első mérkőzésen végig vezetve, fölényes győzelmet arattunk. A második összecsapáson a védekezésünk végig kiválóan működött, viszont támadásban sok hiba csúszott a gépezetbe. A győzelmünk ezzel együtt sem forgott veszélyben.
A negyedik forduló mérkőzéseit november 19-én, az egri Kemény Ferenc Sportcsarnokban rendezik.
***
U12-es gyermekbajnokság, Sterbinszki Amália régió, B-csoport, Hatvan, Kodály Zoltán Általános Iskola
A 3. forduló mérkőzései:
Eger SBS Eszterházy I–Pásztói KC 13–14 (4–7)
Eger SBS Eszterházy I–Hatvani KSzSE 11–10 (4–3)
A negyedik forduló mérkőzéseit november 20-án, az egri Kemény Ferenc Sportcsarnokban rendezik.