A védekezéssel nyertük meg a rangadót

Negyvenöt támadást vezetett az Agrofeed ETO UNI Győr együttese, amiből 23 találat született. A QHB-Eger olyan védelmet vonultatott fel, amivel szemben jószerivel csak találta a gólokat a vendégcsapat. A forduló rangadóját 750 néző tekintette meg a helyszínen.

Ezúttal az első perctől kezdte dominált az Eger. A stabil védelemre és a mérkőzést 40 százalékos védési hatékonysággal záró Ágoston Áron kiváló teljesítményére alapozva negyedóra játék után már 9–6-ra vezettünk. A gólokról főként Kurucz Máté gondoskodott, aki az első félidőben hatszor vette be a vendégek kapuját. A 26. percben már 14–9-es állás szerepelt az eredményjelzőn.
A fordulás után is hasonló mederben folytatódott a találkozó. A győriek nehezen találtak rést az egri védőfalon, így a különbség annak ellenére is alig-alig csökkent, hogy a hazaiak támadójátékába több hiba csúszott. Az utolsó 10 percre ötgólos előnnyel (21–16) fordulhattunk. A hajrában a vendégek egész pályás letámadással igyekeztek életben tartani pontszerzésről szőtt reményeiket, de az áttörést ez sem hozta meg.
A győzelmének köszönhetően a QHB-Eger megerősítette vezető helyét a tabellán, ráadásul az előnye két pontra nőtt a Kecskemét ellen pontot hullajtó PLER-Budapest gárdájával szemben (34–34).

A férfi NB I/B 20. fordulójának mérkőzésén:
QHB-EGER–AGROFEED ETO UNI GYŐR 25–23 (14–11)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 750 néző. V.: Bócz, Wiedeman
EGER: Ágoston – Lezák 1, Kurucz 8, Tóth K. 5, Döme 3, Schekk 1, Kerezsi. Csere: Marczika (kapus), Kiss G., Rozner 2, Tóvizi 3, Száva 1, Kepess 1. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2, 12. p.: 6–4, 18. p.: 9–7, 24. p.: 12–9, 36. p.: 15–12, 42. p.: 16–13, 48. p.: 19–15, 54. p.: 23–18.
Kiállítások: 4, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 3/–, ill. 6/4.

Fotó: Bók Tamás