A Veszprém más kávéház

A világsztárok egész sorát felvonultató Telekom Veszprém hamar nyomatékosította, hogy ezen a napon fikarcnyi esélyt sem ad az SBS-Eger együttesének. Fiataljaink hatvan percre belekóstolhattak a legnagyobbak játékába.

Ellentmondást nem tűrően kezdte a mérkőzést a Veszprém: Dejan Manaszkovék 5–0-ás sorozattal nyitottak, a 21. percben pedig Petar Nenadics találatát követően már kétszámjegyű különbség (14–4) szerepelt az eredményjelzőn. A bakonyiak hamar meggyőző fölényt alakítottak ki, a mieink alig alig tudták tartani a lépést a címvédővel. A legnagyobb különbség a végére alakult ki, Ligetvári Patrik az utolsó másodpercben szerezte a hazaiak 44. találatát.
Egri részről a nyolc gólig jutó Simon Machác bizonyult a legeredményesebbnek, aki a 35. és a 42. perc között zsinórban ötször (!) talált be Vladimir Cupara kapujába.

A férfi NB I. 17. fordulójának mérkőzésén:
TELEKOM VESZPRÉM–SBS-EGER 44–28 (22–11)
Veszprém Aréna, zárt kapuk mögött. V.: Paska D., Vastag S.
VESZPRÉM: Corrales – Marguc 2, Tönnesen 2, LIGETVÁRI 4, Borozan 3, NILSSON 4, MANASZKOV 8. Csere: Cupara (kapus), J. Omar 6 (1), Moraes 4, Markussen, Siskarjov 1, NENADICS 5 (1), Lukács 2, Khalil, Lékai 3. Edző: David Davis.
EGER: Balogh T. – Lezák 3 (1), SZUHAREV 5, Tóth R. 2 (1), MACHÁC 8, Schmid 3, Száva 3. Csere: Moscoso (kapus), Kiss G., Tóvizi 3, Kovács M., Szepesi N. 1, Mándy. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–0, 12. p.: 7–2, 18. p.: 12–4, 24. p.: 17–7, 36. p.: 26–13, 42. p.: 30–17, 48. p.: 34–21, 54. p.: 39–26.
Kiállítások: 6, ill. 0 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/2.

Fotó: Bók Tamás