Agyő, Algyő

A bajnokság 21. fordulójában az Algyő csapatát fogadta Rosta István gárdája. A találkozó fölényes egri győzelemmel zárult.

SBS Eger-Eszterházy – FKSE Algyő 32:16 (15:6)
Eger, Eszterházy Sportcsarnok, 150 néző. V.: Horváth, Simó

Eger: Kovács – Vancsics 4, Padla 2, Kocsis 1, Dobó 3, Szűcs 2, Szabó 8 (1). Cs.: Repóth – Szűcs , Kiss 2, Szilágyi 3, Lezák 2, Zelei, Menyhárt 5, Péter G.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 2:0, 12. p.: 6:1, 18. p.: 8:2, 24. p.: 11:4, 36. p.: 17:6, 42. p.: 20:9, 48. p.: 23:13, 54. p.: 29:15

Kiállítások: 16, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/–

Már a mérkőzés kezdetétől érezni lehetett, hogy az Eger akarata fog érvényesülni. Az első játékrészt még nem jellemezte nagyszámú gól, az Algyő első találatára a 10. percig kellett várni. A házigazdák teljesen más tempót diktáltak és fokozatosan növelték az előnyüket, ami a szünetre már kilenc gólosra nőtt.

A folytatásban sem változott a játék képe, végig más dimenzióban játszott a két csapat. Rosta István alakulata százszázalékos teljesítményt nyújtott. Az egri győzelem egy pillanatra sem volt kérdéses, csak a gólok száma. A kissé egyhangú találkozó 32:16-os végeredménnyel zárult.

Rosta István
fotó: Lénárt Márton

Rosta István, az SBS Eger Eszterházy edzője: – Jó volt a mérkőzés, jó volt a védekezésünk, a fiúk százszázalékosan oda tették magukat. Újabb két ponttal vagyunk bentebb. A csapatnak kezd formája lenni ebben a tavaszi szezonban, a sok munka meghozza a gyümölcsét. A következő hétvégén nem rendeznek bajnoki fordulót, most következik a húsvéti szünet. Minden szurkolónknak, szimpatizánsuknak ezúton is kellemes ünnepeket kívánok. Nekünk is jól fog telni ez a szünet, hiszen egy nagyon szép tavaszi félidőn vagyunk túl. Kicsit pihenünk, feltöltődünk, és a szünet után újult erővel folytatjuk a játékot a még hátralévő öt mérkőzésen, ahol már csak négy pontot kell szereznünk a biztos aranyéremhez. Az is a célunk, hogy ezt minél hamarabb megszerezzük és ezzel Eger városának egy NB I-es férfi kézilabda csapatot adjunk.

Fotó: Szántó György