Alaposan megdolgoztunk a pontért

Csakúgy, mint a két csapat egri mérkőzésén, Gyöngyösön is az utolsó másodpercekig nyílt küzdelmet hozott a megyei rangadó. Schmid Péter két másodperccel a vége előtt eleresztett bombája egy pontot ért az SBS-Eger csapatának.

A mieink kezdtek frissebben, negyedóra játék után már ötgólos (6–11) egri vezetés szerepelt az eredményjelzőn. A hazaiaknak azonban sikerült váltani, s elsősorban Varsandán Milán találatainak köszönhetően megkezdték a felzárkózást. A 21. percben egyenlítettek (20–20), majd a szünetre már kétgólos előnnyel vonulhattak.
A fordulás után jórészt a gyöngyösieknél volt az előny, de három gólnál nagyobb különbség egyszer sem alakult ki. Kevesebb mint másfél perccel a vége előtt, az exegri Hegedüs Márk harmadik találatát követően már a győzelmet ízlelgették a vendéglátók (30–28), de egy csavart még tartogatott a találkozó. Rédei István találatával bő egy perccel a vége előtt egy gólra zárkóztunk, majd Schmid Péter két másodperccel a végső dudaszó megszólalása előtt egy irdatlan bombával állította be a végeredményt.
Az őszi szezonban nyolc bajnoki mérkőzésen öt pontot szereztünk, amivel a tabella tizedik helyéről várhatjuk a februári folytatást.

A férfi NB I. 19. fordulójának mérkőzésén:
HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–SBS-EGER 30–30 (17–15)
Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V.: Bócz L., Wiedemann V.
GYÖNGYÖS: Merkovszki – Urbán 1, Markez 5 (2), Vilovszki 1, Gerdán, Varsandán M. 6, Duris. Csere: TÓTH M. (kapus), Herceg 2, UBORNYÁK 4, HALÁSZ L. 3, Gábori 2, HEGEDÜS M. 3, Németh T. 2, Gráf 1. Edző: Konkoly Csaba.
EGER: BALOGH T. 1 – LEZÁK 5, Szuharev 2, SCHMID 3, MACHÁC 6, BERNATONIS 6, HOLDOSI 4. Csere: KISS G., Kovács M. 1, Tóth R., Rédei 2, Szepesi N. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4, 12. p.: 4–8, 18. p.: 8–11, 24. p.: 14–14, 36. p.: 19–18, 42. p.: 24–21, 48. p.: 25–24, 54. p.: 26–27.
Kiállítások: 10, ill 0 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/1.

Fotó: Bók Tamás