Annyit játszottunk, amennyit a Füred engedett

Nem kegyelmezett a Balatonfüred. A jóval nagyobb lehetőségekkel bíró Csoknyai-gárda minden tekintetben a DVTK-Eger fölé nőtt, győzelme egy percig sem volt kérdéses.

A 10. percben már 10–4-re vezetett a Füred. A hazai rohamokkal szemben tehetetlennek bizonyultak a mieink, ezáltal már a találkozó korai szakaszában eldőlni látszott a küzdelem. Az egriek nem találták a játék ritmusát, így könnyű prédává váltak Petar Topicék számára.
A szünet után a megnyugtató előny birtokában már kiengedett a BKSE, ezzel lehetőséget kínálva az egrieknek a felzárkózásra. A legnagyobb különbség a 39. percben mutatkozott, amikor tizenegy gólos hazai vezetés (26–15) szerepelt az eredményjelzőn. A hátrányból ugyan sikerült faragni, de a Balatonfüred győzelmét már semmi sem veszélyeztette.
A férfi NB I. 25. fordulójának mérkőzésén:
BALATONFÜREDI KSE–DVTK-EGER 32–25 (20–13)
Balatonfüred, 500 néző. V.: Fekete T., Tóth D.
BALATONFÜRED: Fazekas – Déber 2, Kemény 1, TOPIC 10, FERREIRA 1, Szita 2, BÓKA 5. Csere: Bősz (kapus), Határ, Németh B. 3, Orbán, SZÖLLŐSI B. 4, Szemjonov 1, MÁTHÉ 3 (1). Edző: Csoknyai István.
EGER: Lorger – Vaskó 1, RÉDEI 7, Bernatonis 1, Hegedüs M. 3, TAKÁCS 4 (2), Szepesi I. 3 (1). Csere: REPÓTH (kapus), Kiss G., FÜZI 5, Bajorhegyi, Tóth R., Dobó Zs., Schmid 1. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 6–2, 12. p.: 10–5, 18. p.: 14–8, 24. p.: 16–10, 36. p.: 24–13, 42. p.: 26–16, 48. p.: 27–19, 54. p.: 30–22.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3.