Antl mentett pontot

A villámrajtott vett B. Braun Gyöngyös a 10. percre már 6–1-es előnyre tett szert, a mieink a 39. minutumban, 13–14-es állásnál vezettek először. Kiélezett végjátékban, a pontot érő találat Radoslav Antl (képünkön) révén, másodpercekkel a végső dudaszó megszólalása előtt, hétméteresből született. Flúgos futam a 2016/17-es év első megyei rangadóján.

Arcukra fagyott a mosoly az egri drukkereknek, 6–1-es majd a 8–2-es állás is szerepelt az eredményjelzőn, miközben előbb a fejsérülést szenvedett Vancsics Jánost, majd a vállára eső Kiss Gergőt kellett azonnali ápolásba részesíteni. Végül mindketten visszatérhettek a pályára, s negyedóra játék után a csapat is felébredt Csipkerózsika-álmából. Szabó Péter és Igor Radojevics találatával, valamint Radoslav Antl triplájával a 24. percben 9–7-re zárkóztunk, de az egyenlítésre Andrej Petro üres kapuba lőtt labdájával a 37. percig várni kellett (13–13). Ekkor úgy tűnt, lélektani fölényét kihasználva, talán tovább növelheti előnyét az egri gárda, de a Gyöngyös 18–17-nél ismét átvette a vezetést, s nyolc perccel a találkozó vége előtt már háromgólos előny birtokában (21–18) fordulhatott a célegyenesre. Vélhetően kevés gyöngyösi drukker gondolta volna ekkor, hogy ezzel a mátraaljai gárda el is lőtte az összes puskaporát, s a folytatásban már csak egri gólok születnek. Pedig így történt! Miközben Repóth Dániel ziccereket hárított a kapuban, Antl, Vancsics majd ismét Antl iratkozott fel a gólszerzők közé, kialakítva ezzel a 21–21-es végeredményt. Hét másodperc volt hátra amikor egy hazai szabálytalanságot követően Sipeki Levente időhúzás céljából elgurította a labdát, ami az új szabályok értelmében piros, majd kék lapot, és hétméterest ért. A büntetővel köszönték szépen, éltek az egriek.
A 2016/17-es idényben a Szeged után az Eger a második csapat, amely pontot rabolt a Gyöngyös otthonából.

A jegyzőkönyv

B. Braun Gyöngyös–Eger SBS Eszterházy 21–21 (12–10)
Gyöngyös, sportcsarnok, 1100 néző. V.: Dobrovits, Tájok.
Gyöngyös: HUDÁK – Országh 1, Malandrin 3, Juhász K. 1, HEGEDÜS M, 3, Lele 5 (2), Kovacsics 1. Csere: Ivanisevics (kapus), M. Mikita, REZNICEK 3, Németh T. 2 (2), Duris, Rasics, Urbán, Sipeki. Edző: Debre Viktor.
Eger: Stochl – Vancsics 2, Radojevics 3 (1), BAJORHEGYI, KISS G., PETRO 3, ANTL 8 (4). Csere: REPÓTH (kapus), Dutra 2, Szabó P. 1, Lezák, DOBÓ ZS. 2, Padla. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1, 12. p.: 7–2, 18. p.: 8–4, 25. p.: 10–5, 36. p.: 13–12, 42. p.: 15–15, 48. p.: 18–17, 54. p.: 21–19.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/5.