Antlékkal jöttek a pontok is

Hatalmas küzdelemben harcolta ki a győzelmet az Eger SBS Eszterházy a PLER-Budapest gárdájával szemben a férfi NB I 20. fordulójának mérkőzésén.

– Szervezetten és jól játszott a PLER, a fővárosiak egészen hihetetlen lövőszázalék büszkélkedhetnek – dicsérte a riválist Rosta István, az egriek edzője. – Azok után, hogy a második félidő elején átvettük a vezetést, kézben tartottuk a mérkőzést. Már hosszabb a kispadunk, ez egyértelműen ennek köszönhető. Igyekszünk mielőbb megfelelően beépíteni az új játékosokat, s folyamatosan csiszoljuk a csapatjátékot. Megnyertük a magunk kis Super Bowlját, de remélem, ez nem az utolsó meccs volt, hanem az út eleje. A két pontnak köszönhetően már inkább előre tekinthetünk a tabellán, mintsem hátrafelé.

Hutvágner István, a fővárosiak trénere a vereség ellenére sem marasztalta el csapatát.

– Nagyon tisztességesen dolgoztak a srácok, reméltük, hogy pontokat is tudunk szerezni – fogalmazott a szakember. – Az ellenfél szlovák légiója meghatározta a mérkőzés képét. Sajnos menet közben is veszítettünk el játékosokat, s ezt már nem bírtunk el.

Az első harminc percben felváltva vezettek a csapatok, férfias csatában, kiegyenlített erők küzdelmét láthatta a közönség. Az újonnan érkezett játékosok közül a szlovák Radoslav Antl (képünkön) és Andrej Petro, valamint a cseh Alexander Radcsenko is meghatározó szerephez jutott, többször is remek megmozdulásokkal ragadtatták tapsra a körcsarnok közönségét. Az áttörést azonban a második félidő hozta az egriek számára, akik a félidei minimális hátrányt hamar ledolgozva egyértelmű fölénybe kerültek, s az utolsó tíz perchez közeledve már négygólos előny (27:23) is szerepelt a nevük mellett. Két perccel a mérkőzés vége előtt ugyan sikerült ismét egy gólra zárkózni a fővárosiaknak (29:28), de többre már nem futotta. Az egriek az őszi idegenbeli győzelmet követően hazai környezetben is legyőzték a budapesti gárdát.

A jegyzőkönyv:

Eger SBS Eszterházy–PLER-Budapest 30:29 (15:16)

Eger, körcsarnok, 800 néző. V.: Horváth P., Molnár B.

Eger: Kovács J. – Vancsics 1, DOBÓ ZS. 9, Radcsenko 3, BAJORHEGYI, Petro 2, ANTL 6 (2). Cs.: Radulescu (kapus), SZABÓ P. 5 (1), PADLA 1, Kiss G., Takács 1, Szűcs, Lezák 2, Kocsis. Edző: Rosta István.

PLER: Kránitz – Bujdosó 1, Leimeter 4, BAKOS GY. 3, Kocsi, LÓKODI 5, Radjenovics 10 (3). Cs.: BENMILOUD 5, Oláh T., Farkas, Sinkovits 1, Nagy Sz. Edző: Hutvágner István.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 3:3, 12. p.: 6:7, 18. p.: 10:10, 24. p.: 11:13, 36. p.: 20:18, 42. p.: 23:21, 48. p.: 26:23, 54. p.: 28:26.

Kiállítások: 8, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3.

További eredmények: Komló–Gyöngyös 25:19 (12:8) Cegléd–Tatabánya 26:30 (14:14), Balmazújváros–Csurgó 23:23 (8:10), Vác–Szeged 21:33 (10:15), Orosháza–Balatonfüred 23:23 (15:13). A Mezőkövesd szabadnapos volt.

A 21. forduló párosítása. Február 9., kedd, 18.00: Szeged–Balmazújváros. Péntek, 18.00: PLER–Komló. Szombat, 18.00: Tatabánya–Orosháza, Csurgó–Cegléd, Gyöngyös–Vác, Mezőkövesd–Eger SBS Eszterházy. Szabadnapos: Balatonfüred.