Átszaladtunk Balassagyarmaton

Újabb sima mérkőzésen, a közönséget maximálisan kiszolgálva gyűjtötte be a két bajnoki pontot az SBS Eger-Eszterházy férfi kézilabda csapata. A tavalyi évben sok kellemetlenséget okozó balassagyarmati alakulat a nyáron jelentősen meggyengült, amit ezen a napon nem tudott kompenzálni a bajnoki éllovas SBS-Eger ellen. A mieink már a mérkőzés elejétől kezdve magukhoz ragadták a kezdeményezést, ellentmondást nem tűrően fejezték be támadásaikat, akár felállt fal ellen, akár lerohanásból.

Kedves László, a vendégek mestere ennek megfelelően már a 4. percben időt kért, de ez sem akadályozta meg az egriek biztos vezetését. Az első félidőben hatékony és eredményes támadójátékot mutattunk be, de ekkor még gondok adódtak a védekezéssel, hiszen a kapott gólok száma kicsit soknak tűnt.

Vélhetően Csík mester is így gondolhatta, mert a második játékrészre egy sokkal harcosabb, “kíméletlenebb” csapat futott ki. Szerencsére ez nem a büntetésekben, hanem a védekezés keménységében mutatkozott meg: a második játékrész első 20 perce alatt mindössze három (!) gólt tudtak szerezni a Nógrád megyeiek.

A parádés periódus köszönhető volt Kőrizs remek védéseinek, illetve a Kiss-Kocsis-Pálos védelmi tengelynek. A meccs végére az erejükkel teljesen elkészülő vendégek ellen tetszés szerint értük el góljainkat, a szélsőink követhetetlenül száguldoztak a pályán, de dicsérhető volt a fiatal Szilágyi Dávid harcossága és Pálos Gábor emlékezetes megoldásai.

Összességében gond nélkül maradt Egerben a két bajnoki pont: kínai figurával, hát mögötti passzal, a már-már megszokott, látványos Szabó Péter-féle „balra nézek jobbra adom” bejátszásokkal színesített játék után pedig a szép számú közönség is elégedetten hagyhatta el a Körcsarnokot.

Csík János:

Várható volt, hogy mi győzünk, hiszen erősebbek voltunk mint az ellenfél, jól játszottunk, nagy tempót diktáltunk. A Balassagyarmat hamar elfáradt, talán ennek is köszönhető a jelentős különbség. Bár az első félidőben sok volt a kapott gólunk, a második játékrészre összeszedtük magunkat. Kőrizs is nagyon jól védett, így az ellenfél lehetőségeit még csírájában elfojtottuk. Sokat fejlődtek a fiúk az elmúlt hetekben, mérkőzésről mérkőzésre egyre jobban és látványosabban játszanak.

Ettől függetlenül természetesen van még miben előrelépni, például a védekezésben és a gyors indításban. Legközelebb a 11. helyen álló Hajdúnánás otthonába utazunk. Komolyan készülünk a megmérettetésre, még az ünnepen is edzünk majd. Remélem, hogy meglesz az eredménye, s győztes csatát vívunk majd ellenük.

Férfi kézilabda NB I/B keleti-csoport, 6. forduló

SBS Eger-Eszterházy – Balassagyarmati KSE 34-20 (20-13)

Kemény Ferenc Sportcsarnok, 400 néző. Játékvezetők: dr. Kozák Á., Wenzel T.

Egri gólszerzők: Szabó P. 7, Lezák, Pálos 5-5, Zalai 4, Padla, Kiss G., Kocsis, Szilágyi 3-3, Pánczél.

Hétméteresek: 3/3 illetve 3/2

Kiállítások: 4 perc illetve 8 perc

Az eredmény alakulása: 3-0, 8-3, 11-7, 16-11, 20-13, 25-14, 29-15, 33-16