Az Eger SZSE U14-es csapata elérte a célját

A mezőkövesdi zárófordulóban két győzelmet könyvelhetett el az Eger SZSE U14-es együttese, aminek köszönhetően Hevér Tibor tanítványai ezüstérmesként zárták a II. osztályú bajnokságot. Az U10-es csapatok hazai környezetben búcsúztatták az évet. Soron következő utánpótlás összeállításunknak négy korosztály kerül reflektorfénybe.

U20, I. osztály, Kelet
A 24. fordulóban:
EGER SZSE–PLER-BUDAPEST 27–36 (10–19)
Az egri góldobók: Juhász P., Dér-Herendovics B. 5–5, Oláh N., Molnár-Nagy M., Gönczi A. 3–3, Bajzát Zs., Szabó B., Gulyás G. 2–2, Kerezsi Á., Juhász L. 1–1.
Tamás Tamás edző: – Tizenöt percig jól játszottunk, majd mintha elvágtak volna minket és csak rossz döntések születtek. A második félidőben volt egy fellángolás, de a helyzetkihasználás sajnos most sem volt az erősségünk.
Következik: Optimum Solar-Békési FKC–Eger SZSE, május 17., szerda, 19.00.
***
U18, I. osztály, Kelet
EGER SZSE–PLER-BUDAPEST 27–36 (9–18)
Az egri góldobók: Zombori I. 7, Dér-Herendovics B., Juhász L. 4–4, Márton I. 3, Bukta L., File B., Tímár B. 2–2, Kovács R., Humicskó B., Papp Á. 1–1.
Hevér Tibor edző: – Tizenöt percig tudtuk megnehezíteni a bajnokesélyes dolgát. Az első félidő második részében sokat hibáztunk támadásban, amit a pestiek kihasználtak és gólokkal büntettek. Így az első félidőben el is dőlt a mérkőzés. A második játékrészben feljavult a támadójátékunk, de a védekezésünk továbbra sem működött megfelelően. Így esélyünk sem volt felzárkózni.
Következik: Optimum Solar-Békési FKC–Eger SZSE, május 17., szerda, 17.00.
***
U14, II. osztály I-csoport (Borsod, Heves, Nógrád)
A 11. fordulóban (Mezőkövesd, Városi Sportcsarnok):
EGER SZSE–PÁSZTÓI KC 35–25 (15–12)
Az egri góldobók: Erdélyi B., Nyitrai M., Szabó L. 5–5, Madarasi M., Veres I., Tarkó A. 4–4, Berger P. 3, Martinecz L. 2, Kárász O., Balogh R., Vratarics M. 1–1.
EGER SZSE–SALGÓTARJÁNI SKC 25–21 (16–10)
Az egri góldobók: Szabó L. 7, Veres I., Berger P. 4–4, Martinecz L. 3, Nyitrai M., Majoros B., Tarkó A. 2–2, Kárász O. 1.
Hevér Tibor edző: – Az első mérkőzésen végig vezetve, magabiztos győzelmet arattunk. A második találkozón megnyugtató előnyt alakítottunk ki a félidőre, amiből igaz, hogy két gólt elvesztettünk a második játékrészben, de így sem forgott veszélybe a sikerünk. Ennek a két győzelemnek köszönhetően elértük a célunkat és az ezüstérmet szereztük meg a bajnokságban. Szívből gratulálok a csapatomnak, nagyon büszke vagyok rájuk! Adódtak ugyan a szezon közben hullámvölgyek, de amikor kellett, akkor összekapták magukat a srácok és megmutatták, hogy mire képesek!
***
U10, II. csoport (Borsod, Heves, Nógrád)
Az 5. fordulóban (Kemény Ferenc Sportcsarnok):
EGER SZSE-HUNYADI: Csufor Dániel, Burkus Bence, Fodor Balázs, Hajdú Vendel, László Márk, Petrusz Ákos, Balog Balázs, Forgács Nándor, Jakab-Réti Nimród, Elek Kornél, Császár Csongor, Kovács Mihály Ágoston
Molnár Krisztina edző nem értékelt.
EGER SZSE-PÁSZTORVÖLGY: Soós Balázs, Pósa Ábel, Berczi Zsombor Márton, Bujdosó Máté Mihály, Farkas Marcell, Horváth-Suhajda Borisz, Domán Balázs Imre
Tamás Tamás edző: – Ez volt az utolsó tornánk ebben az idényben. Hatalmas élmény volt számunkra, hogy hazai környezetben játszhattunk. Sokat fejlődtek a srácok és jó irányba haladunk, reméljük a jövőben is ilyen kitartóak maradnak és láthatjuk majd őket felnőttként is játszani. Köszönjük a szülők egész évben nyújtott segítségét!