Az Orosháza ellen a győzelem sem maradt el

Egy félidőn keresztül meresztgette oroszlánkörmeit fiatal csapatunk, amely az NB I-es újonc Orosháza ellen már a győzelmet is megízlelhette. A felkészülési időszak hajrájához közeledve egyre élesebb a gárda.

Rédei István combsérülése és Tóth Attila derékproblémája sem jött még teljesen rendbe, ráadásul Papp Gabriel is harcképtelenné vált. Utóbbi a sarkát sértette meg, ami miatt pihenőre kényszerül. Így ezúttal is maroknyi sereggel vetette magát a küzdelembe a házigazda, amely különösen az első félidőben mutatta meg oroszlánkörmeit. A 27. percben már ötgólos különbség (16–11) állt az eredményjelzőn. A vendégek egyszer sem vezettek, a mieink győzelme teljesen megérdemelt.
– Az első félidei teljesítmény az, ami igazán mérvadó lehet – fogalmazott Tóth Edmond vezetőedző. – Kevesen vagyunk, a második játékrész már inkább a túlélésről szólt, miközben igyekeztem a legfiatalabbakat is meccsbe hozni. Már figyeltünk az eredményre is, fontos hogy az ilyen éles végjátékokat is megnyerjük. Pénteken a Gyöngyöst fogadjuk, próbálunk tovább építkezni, élesíteni a csapatot.
Felkészülési mérkőzésen:
Eger SzSE–Orosházi FKSE-Linamar 34–33 (18–14)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 90 néző. V.: Südi, Medve.
EGER: Moscoso – Lezák 9 (5), Schmid 7, Tóth R. 4 (1), Füzi 4, Bernatonis 5, Molnár B. 4. Csere: Nagy D. (kapus), Kiss G., Szepesi N. 1, Péter D., Hajas. Edző: Tóth Edmond.
OROSHÁZA: Busa – Kiss A 2, Orjonkidze 9, Mrsulja 8, Kancel, Zubai, Németh L. 4 (3) Csere Herjeczki (kapus), Molnár G. 1, Slavuljica 3, Ambrus 1, Pásztor M. 4, Bella 1, Döme. Edző: Ratko Djurkovics.
Kiállítások: 16, ill. 12 perc.
Hétméteresek:7/5, ill. 3/3.