Az ősz rangadóját megnyerte a Nagy-csapat Kisvárdán

A III. osztályú U20-as bajnokság C-csoportjában veretlenül éllovas Eger SZSE II. a tabellán második helyezett Kisvárda vendégeként nyert. Az I. osztályban a Budapesti Honvéd ellen felemás mérleggel zártak a csapataink. Soron következő utánpótlás összeállításunkban három korosztály eredményeit gyűjtöttük össze. Edzőként Hevér Tibor, Nagy Roland, Ács István és Jókai Nóra értékelt.

U20, I. osztály, Kelet
A 9. fordulóban:
BUDAPESTI HONVÉD–EGER SZSE 31–24 (12–12)
EGER: Ficzere G., Balázs G. (kapusok), Bajzát Zs. 3, Moczó M. 5, Lukács B. 2, Kovács R., Sipos Á., Molnár-Nagy M. 2, Dér-Herendovics B. 2, Koós R., Márton I. 2, Zombori I. 3, Gönczi A. 2, Juhász P. 3, Mező B.
HEVÉR TIBOR edző: – Jól sikerült első félidőt követően a második játékrészben teljesen szétestünk. Támadásban sokat hibáztunk, amely elbizonytalanított bennünket. Védekezésben sem tudtunk olyan hőfokon pörögni, mint az  első félidőben. A hibáinkat kihasználta a hazai csapat. Ebben a mérkőzésben több volt. Saját magunkat vertük meg.
KÖVETKEZIK: Eger SZSE–OTP Bank-Pick Szeged, november 16., csütörtök, 16.00.
***
U20, III. osztály, C-csoport
A 8. fordulóban:
KISVÁRDAI KC–EGER SZSE II. 31–36 (14–23)
EGER: Erdélyi Zs. (kapus), Kozma D. Cseh P.,  Lukács D. 4, Kocsmár B. 9, Bukta L. 5, Humicskó B. 7, Papp Á. 3, Molnár P. 1, Juhász L. 6, Timár B. 1, Sütő Z.
NAGY ROLAND edző: – Talán mondhatom, hogy a szezon legfontosabb idegenbeli mérkőzésén sikerült megszereznünk a két pontot. Végig stabil, jó játékkal tartottuk az 5–6 gólos előnyünket, amit helyenként növelni is tudtunk. Csapatként és egyénileg is sikerült az ellenfelünket felülmúlni. Kivétel nélkül büszke vagyok minden játékosomra. Kiemelhetnék mindenkit, de most Erdélyi Zsombor és Kocsmár Balázs teljesítménye meghatározó volt. Szívből gratulálok a csapatomnak!
KÖVETKEZIK: Eger SZSE II.–Acélváros KK, november 19., vasárnap, 17.00.
***
U18, I. osztály, Kelet
BUDAPESTI HONVÉD–EGER SZSE 30–35 (14–20)
EGER: Ficzere G., Erdélyi Zs. (kapusok), Moravszki G., Moczó M. 4, Bertók M. 1, Derecskei Á. 2, Nagyidai L., Poczok B. 9, Barta B. 9, Ficzere L. 3, Bátori Zs. 3, Juhász M., Sass D., Tymcyna B. 2, Hajdu Á. 2.
ÁCS ISTVÁN edző: – Nehezen indult a mérkőzés, de az első félidő közepére feljavultunk. A szünet után azonban ismét hektikusan játszottunk, amivel nem vagyok elégedett. Támadásban és védekezésben egyaránt adódtak problémák, amiket javítani kell. Mindentől függetlenül ismét csapatmunkával nyertük meg a mérkőzést, ami mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Büszke vagyok a csapatomra!
KÖVETKEZIK: Eger SZSE–OTP Bank-Pick Szeged, november 16., csütörtök, 14.00.
***
U14, II. csoport (Borsod, Heves, Nógrád)
A 3. fordulóban (Mezőkövesd):
DVTK MISKOLC–EGER SZSE 24–24 (12–14)
EGER: Lugosi Cs., Papp Á. (kapusok), Csépányi Á., Bajzát D., Zakar D., Pósa Cs., Szabó R., Szeredi Zs., Varga L., Andrási B., Valkó L.
EGER SZSE–MEZŐKÖVESDI KC 10–32 (3–18)
JÓKAI NÓRA edző: – A DVTK ellen színvonalas, jó mérkőzést játszottunk. A fiúk fegyelmezetten betartották, amit kértem tőlük. A végjátékban a fáradásból adódóan több hiba csúszott a gépezetbe, így nem tudtuk megtartani a kétgólos előnyünket. Igazi csapatmunkával, igazságos döntetlen született. A második mérkőzés már nem úgy sikerült, mint az előző. A Mezőkövesd nagyiramú és agresszív kézilabdát játszott, ami ellen nem találtuk az ellenszert sem támadásban, sem védekezésben.

A képen Barta Bence. Fotó: Lénárt Márton