Az ötödik győzelem

Zsinórban ötödik győzelmét aratta az NB I/B keleti-csoportjában az SBS Eger-Eszterházy férfi kézilabda csapata. Az 5. fordulóban Rosta István együttese 32-20-ra győzte le az Orosházi FKSE U23-as alakulatát.

SBS Eger-Eszterházy – Orosházi FKSE U23 32:20 (17:9)

Eszterházy-csarnok, 200 néző. V.: Asztalos, Bárkányi.

Eger: Kovács J. – Lezák 4, Padla, Halász 12 (3), Kocsis Cs. 4, Dobó 10, Szűcs. Cs.: Repóth (kapus), Kiss G., Szilágyi D., Zelei, Éliás, Menyhárt 2, Tóth E. Edző: Rosta István.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 3:0, 12. p.: 7:2, 18. p.: 11:6, 24. p.: 14:8, 36. p.: 21:13, 42. p.: 25:16, 48. p.: 27:19, 54. p.: 30:20

Kiállítások: 14, ill. 8 perc

Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1

A találkozó első percétől kezdve a házigazdák akarata dominált, annak ellenére, hogy az Orosházi U23-as csapat NB I-es játékosokkal jócskán kiegészítve érkezett az Eszterházy-csarnokba. Az egrieknél Szabó Péter, sérülés miatt továbbra sem tudott játszani, illetve Vancsics János még a mérkőzés előtt jelezte, hogy derékfájdalmai miatt ő sem tud szerepet vállalni a meccsen.

A vendégek nem tudtak ráhangolódni a játékra, az egri csapatnak pedig már a mérkőzés elején sikerült megnyugtató előnyt szerezni és ezt végig meg is tudták tartani. Padla Józsefnek ujjsérülés miatt hamar ki kellett szállnia a játékból, és Szűcs Balázs is korán távozott a pályáról. Utóbbit három kétperces kiállítás után pirosozták ki a játékvezetők. Ennek ellenére a hazaiak, Halász Máté és Dobó Zsolt vezetésével tovább tudták vinni a kezdeti lendületet, sőt még növelni is tudták az addig is megnyugtató előnyt. Így nagyarányú, tizenkét gólos egri győzelemmel zárult az ötödik forduló.

Összességében egy kevésbé izgalmas mérkőzésen, de megérdemelten nyert Rosta István csapata a hazai közönség előtt. Ezzel a győzelemmel az SBS Eger Eszterházy továbbra is veretlenül, pontelőnnyel vezeti a bajnokságot.