Az utolsó percre is maradt lélekjelenlét

A magabiztos vezetés ellenére kis híján kiénekelte a sajtot a szánkból a Veszprémi KKFT. Az utolsó percben Lezák Áron gólja és Balogh Tibor védése kellett a sorozatban harmadik bajnoki győzelmünkhöz. Ez aztán férfimunka volt a javából!

Egészen az 52. percig úgy tűnt nem forog veszélyben az újabb győzelem. A mieink lépésről lépésre építették fel a mérkőzést, a 42. percben már 18–12-re vezettek Schmid Péterék. Az utolsó tíz percbe lépve azonban a veszprémiek tizenkilencre lapot kérve nyitott védekezésre váltottak, ami percek alatt hatalmas fordulatot hozott. Hatgólos előnyünk az 57. percre elfogyott (25–25), s rendkívül kiélezett végjáték kezdődött. Simon Machác kiállítása miatt az utolsó két percben emberhátrányban csikartuk ki a győzelmet, úgy hogy az utolsó percbe lépve Lezák Áron szerezte meg a győztes találatot, majd az utolsó másodpercekben Balogh Tibor hárította Fazekas Gergő lövését.
Apropó, Balogh! A kapus teljesítményével kapcsolatban már kezdünk kifogyni a magasztos jelzőkből. Tibi hetek óta válogatott formában véd, ismét oroszlánrészt vállalva a győzelemből. Ezúttal harminchat lövésből tizenhármat védett, emellett hat (!) hétméterest is hárított. A legeredményesebb játékosunk, Szuharev Lev, nyolc lövéséből hét a veszprémi kapuban kötött ki.

A férfi NB I. 7. fordulójából pótolt mérkőzésen:
VESZPRÉMI KKFT–SBS-EGER 26–27 (8–11)
Veszprém, Veszprém Aréna, zárt kapuk mögött. V.: Bócz., Wiedemann.
VESZPRÉM: Borbély – Tóth P., FAZEKAS 7, Tóth A. 1, Vajda 2, ÉLES 6, Hári. Csere: Miklós G. (kapus), Szeitl L., Füleki Á., Szmetán 3, KRISTÓF M. 4, Seregi M. 3 (1), Tóth M., Bugyáki. Edző: Tombor Csaba
EGER: BALOGH T. – LEZÁK 3, SZUHAREV 7, KISS G., Kovács M., SCHMID 3, TÓTH R. 5 (1) Csere: Holdosi, MACHÁC 5, Tóvizi, Szepesi N., Száva 2, Bernatonis 2. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2, 12. p.: 4–3, 18. p.: 6–6, 24. p.: 7–8, 36. p.: 10–15, 42. p.: 12–17, 48. p.: 16–21, 54. p.: 22–24.
Kiállítások: 6, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 7/1, ill. 2/1.

Fotó: Bók Tamás