Az utolsó pillanatokra maradt a döntés

Álomszerűen indult a Budakalász elleni találkozó, végül mégis csak nagy nehézségek árán sikerült itthon tartani a két pontot. Hajrában Jane Cvetkovszki és Rolandas Bernatonis vált főszereplővé.

A 6. percben 5–0, majd 7–1-es állás is szerepelt az eredményjelzőn. Egri szempontból álomszerűen indult a találkozó, ekkor talán kevesen gondoltuk volna, hogy a hajrá, viszont őrült izgalmakat hoz. Márpedig így történt!
Hatgólos hátrányát szép lassan faragta le a Budakalász, a 25. percben már 11–10-re zárkóztak Koller Tamásék. Egri részről elsősorban a támadójáték akadozott, ráadásul sok esetben ki nem kényszerített hibákat vétettünk. Egészen az 50. percig tartotta előnyét a házigazda, majd 19–19-es állásról új mérkőzés kezdődött.
A záró fejezet főszereplőjévé Jane Cvetkovszki és Rolandas Bernatonis lépett elő. Előbbi az utolsó 10 percben négy ziccert hárított és 21–21-es állásnál Koller Tamás hétméteresét is hárította. Bernatonis 12 másodperccel a vége előtt lőtte a két pontot érő találatot, majd ismét jött Cvetkovszki, aki Koller majd Gábor Marcell lövését is hárította.
A végső dudaszót követően óriási népünnepély kezdődött. A lelátó népe és a csapat egy emberként köszöntötte a győzelmet.

A férfi NB I. 5. fordulójának mérkőzésén:
SBS-EGER–BUDAKALÁSZ KZRT 22–21 (15–12)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 850 néző. V.: Altmár K., Horváth M.
EGER: CVETKOVSZKI – LEZÁK 9 (3), RÉDEI 5, Schmid 2, Füzi 2, Bernatonis 2, Molnár B. 1. Csere: KISS G., Papp G., Tóth R., Tóth A. 1. Edző: Tóth Edmond.
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Török Á. 1, Simotics, KOLLER 5 (1), Tóth Á. 3, Mazák, Simon B. 4. Csere: BOROS 1 (kapus), Sinkovits 4, Czina, Váczi M. 1, Nemes 1, Gábor M. 1. Edző: Forgács Gyula.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–0, 12. p.: 7–4, 18. p.: 10–6, 24. p.: 11–9, 36. p.: 16–14, 42. p.: 17–15, 48. p.: 19–17, 54. p.: 20–19.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1.