Az utolsó szalmaszálban még bízhatunk

Két fordulóval az alsóházi küzdelmek zárása előtt biztossá vált, hogy az Eger SBS Eszterházy az utolsó két hely valamelyikén végez a férfi NB I 7–14. helyéért zajló rájátszásában. Ezek után a bennmaradásra abban az esetben maradhat esély, ha a hátralévő két mérkőzésen sikerült megelőzni az utolsó előtti helyen álló PLER gárdáját, s a másodosztály bajnokai közül akad olyan gárda, amely nem vállalja a feljutást. A rájátszás 12. fordulójában a Mezőkövesdi KC nyert a hevesi megyeszékhelyen.

– Mindenek előtt elnézést kérünk a szurkolóinktól, nagyon sajnáljuk, hogy így alakult – kezdte szavait a mérkőzést követően Tóth Edmond, az egriek edzője. – Mitagadás, nagyon rossz szériában vagyunk. Úgy tűnik, ez a csapat nem alkalmas az NB I-re, mert komoly tétre menő mérkőzésen képtelen nyerni. Ezúttal is rengeteg hibát vétettünk, fegyelmezetlenek voltunk, ami ezen a szinten megengedhetetlen. Mentünk, küzdöttünk, de fejetlenül nem lehet kézilabdázni.

A mezőkövesdiek trénerét, Skaliczki Lászlót örömmel töltötte el, hogy elmondása szerint, igazi végvári vitéz módjára teljesítettek Egerben.

– Az ilyen rangadókon nüánszok döntenek, ezúttal is így történt – vont mérleget a korábbi szövetségi kapitány. – A hajrában nálunk több olyan játékos is akadt, aki védekezésben vagy támadásban hozzá tudott tenni a játékunkhoz. Koncentrációban mi bírtuk jobban.

Az utolsó utáni szalmaszálat igyekezett megragadni a biztos bennmaradásra az Eger SBS Eszterházy. Kiélezett küzdelemben, a matyók izgalmas végjátékot követően ünnepelhették hatodik rájátszásbeli győzelmüket. Pedig a kövesdieknél az elmúlt 11 mérkőzésen 48 gólt szerzett orosz Alekszej Grigorjev bokasérülés miatt nem is tudott pályára lépni… Az egriek legeredményesebbje, Radoslav Antl azonban ott lehetett a pályán, s a szlovák szélső ezúttal sem tétlenkedett. Hétméteresből, majd akcióból is gólt szerezve négy találattal nyitott, mellette Andrej Petro vállalta magára a góllövést. A 26. percben Padla József révén született az első olyan egri gól, amit nem a légiósaink szereztek, ekkor 9:9-es állás szerepelt az eredményjelzőn. A szünetre kiharcolt egygólos előny a fordulás után hamar odaveszett, az idegek csatáját pedig több esetben a kövesdiek bírták jobban. Bajorhegyi Ádám a 45. percben megkaptak harmadik kétpercesét, ami tovább sújtotta az egri együttest. A végjátékban a mezőkövesdi Szepesi István negyedik értékesített hétméterese tett végleg pontot a mérkőzésre, a hazaiaktól már csak az eredmény kozmetikázására futotta.

A hátralévő mérkőzések – Cegléd idegenben, PLER itthon – eredményétől függetlenül már biztos, hogy az egriek az utolsó két hely valamelyikén végeznek az alsóházi rájátszásban. Ezek után a bennmaradásra abban az esetben maradhat esély, ha a hátralévő két mérkőzésen sikerült megelőzni az utolsó előtti helyen álló PLER gárdáját, s a másodosztály bajnokai közül akad olyan gárda, amely nem vállalja a feljutást. Ez a fajta optimizmus egyáltalán nem megalapozatlan.

A jegyzőkönyv

Eger SBS Eszterházy–Mezőkövesdi KC 24:25 (11:10)

Eger, körcsarnok, 750 néző. V.: Herczeg, Südi.

Eger: Kovács J. – Lezák 2, Dobó Zs., Bajorhegyi, PETRO 6, Szűcs 1, ANTL 5 (3). Cs.: Radulescu (kapus), Takács 3 (2), Szabó P., Radcsenko 2, PADLA 5, Kiss G., Kocsis Cs. Edző: Tóth Edmond.

Mezőkövesd: BALOGH T. – Benis 3, HAJDU G. 4, RADNICS 4, Antal Sz. 1, Mekaru 2, SZEPESI 8 (4). Cs.: Holló B. (kapus), Trivkovics 1, Füstös, Grünfelder, Kiss R. 2, Bozoljacs, Kovács B. Edző: Skaliczki László.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2:3, 12. p.: 5:5, 18. p.: 6:7, 24. p.: 8:9, 36. p.: 12:13, 42. p.: 15:14, 48. p.: 18:19, 54. p.: 21:21.

Kiállítások: 10, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 6/5, ill. 4/4.

További eredmények: Gyöngyös–Balmazújváros 27:20, Orosháza–Komló 25:28, PLER–Cegléd 23:28.