Az utolsó út Füredre vezet

Negyedszer találkozunk a 2018/2019-as szezonban a Balatonfüreddel. Szép emlékként őrizhetjük a Ligakupa negyeddöntős párharcát, ahol 57–54-es összesítéssel jutottunk a négy közé, ugyanakkor a decemberi bajnoki mérkőzésen a BKSE 27–25-re nyert Egerben. Szombaton ismét nekiveselkedünk.

A férfi NB I. 25. fordulójának mérkőzése:
BALATONFÜREDI KSE (4.)–DVTK-EGER (11.)
Balatonfüred, szombat, 18.00.
Vezetik: Fekete Tamás, Tóth Dávid
Ezer sebből vérző egri gárda igyekszik felvenni a küzdelmet a fürediekkel, akik a Csurgóval állnak harcba a negyedik hely megszerzéséért. A mieink számára két fordulóval a bajnokság zárása előtt a 11–12. hely valamelyike tűnik reálisnak, miközben azzal is számolnunk kell, hogy a Balaton-partjára nem épp esélyesként utazunk. A BKSE hazai pályán csak a Szegedtől, a Veszprémtől és a Tatabányától szenvedett vereséget.
A DVTK-Eger számára némiképp megnehezíti a heti munkát, hogy Aventics Pneumobil verseny miatt a csapatnak kedden el kellett hagynia a Kemény Ferenc Sportcsarnokot, a hét második felében már a Leányka úti Eszterházy-csarnokban zajlanak az edzések.
A balatonfürediek házi góllövőlistája
Máthé Dominik 24 mérkőzés/108 gól, Petar Topic (horvát) 24/97, Szita Zoltán 22/79, Hornyák Péter 22/76, Bóka Bendegúz 23/59, Szöllősi Balázs 10/52, Jurij Szemenov (orosz) 24/39, Kemény László 18/37, Zdolik Bence 10/22, Déber Bence 24/21, Németh Balázs 24/15, Uelington Da Silva Ferreira (brazil) 24/13, Varga Márton 9/8, Vajda Huba 8/6, Ág Bálint 6/2, Bősz Dániel 22/2, Határ Péter 4/2, Szöllősi Olivér 14/2, Fazekas Nándor 22/1.