Besegítettek az ifisták

Hatgólos győzelemmel kezdte a tavaszi idényt az Eger SBS Eszterházy U23-as együttese.

A férfi NB II Északi csoportja 12. fordulójának mérkőzésein:

Eger SBS Eszterházy U23–B. Braun Gyöngyös U23 37:31 (14:14)

Eger, körcsarnok, 30 néző. V.: Rontó Á., Szanyi P.

Eger: BÍRÓ – Répási 3, Szécsi 1, ZELEI 7 (1), Mikula 2, Perjési 3, Vas D. 3. Cs.: Posta (kapus), Bugyi 1, GULYÁS 3, NÁDASDI 7 (6), NAGY G., PÉTER A. 6, Péter G. 1. Edző: Pereverzia Mihály.

Gyöngyös: Istvanovszki – MOLNÁR M. 5, Unger 6, Fazekas 2, Vad Zs. 2, Varga B. 5 (2), Kiss M. Cs.: Reviczki, BODNÁR 7, Temesvári 3 (1), Vas B. 1, Erdei, Tóth G. Edző: Mátyási-Kőrösi Fruzsina.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 1:4, 12. p.: 4:6, 18. p.: 7:7, 24. p.: 11:11, 36. p.: 19:16, 42. p.: 24:20, 48. p.: 27:22, 54. p.: 31:25.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 9/7, ill. 5/3.

Pereverzia Mihály: – Az alsóbb korosztályból érkező játékosok is sokat tettek a győzelemért, rászolgáltunk a két pontra. A második félidőben támadásban és védekezésben is többet nyújtottunk ellenfelünknél.

Mátyási-Kőrösi Fruzsina: – A mérkőzést megelőző edzésen a csapat egyik meghatározó játékosa, Rutka Bence megsérült, ő a védelem oszlopos tagjának számít. Hiányát nem sikerült megfelelően pótolni. A következő mérkőzéseken ezt megoldjuk, hogy tovább gyűjtögessük a pontjainkat.

További eredmények: Budakalász–Heves 21:22, Hatvan–Gödöllő 20:21, Vác U23–Gyömrő 24:21, Salgótarjáni Strandépítők–PLER-Budapest U23 26:28, Csömör–Dunaharaszti 25:23.

Fotó: Szőke Péter