Bevettük a Bud Arénát

A Bud Arénába szinte hazai pályát varázsoló egri drukkerek hathatós támogatásával az egyik közvetlen rivális vendégeként nyert rangadót a QHB-Eger.

Népes egri szurkolótábor kísérte el a QHB-Eger csapatát a Bud Arénába, ahol a mérkőzést megelőzően ünnepélyes keretek között adták a mintegy 1000 néző befogadására alkalmas új létesítményt. Kiváló hangulat fogadta a csapatokat, az egyesület jóvoltából szervezett szurkolói busszal valamint egyénileg is szép számban érkező egri drukkerek szinte hazai pályát varázsoltak a fővárosba.
A hazaiak lendületét húsz perc után sikerült megtörni a mieinknek: 11–8-ról a szünetre 13–17-re módosult az állás. A második félidő elején ugyan egyenlítettek a vendéglátók (19–19), de az egriek újítottak, s egy 4–1-es sorozattal ismét lépéselőnyre tettek szert. A folytatásban akadt olyan időszak, amikor öt góllal is vezettek Tóth Károlyék (22–27), de két találatnál közelebb már nem jutottak a hazaiak.
A QHB-Eger idénybeli második győzelmét aratta, így kedvező helyzetből várhatja a válogatott szünet utáni folytatást. Kiss Gergőék legközelebb október 6-án a Telekom Veszprémet fogadják a Kemény Ferenc Sportcsarnokban.

A férfi NB I. 4. fordulójának mérkőzésén:
PLER-BUDAPEST–QHB-EGER 30–32 (13–17)
Budapest, Bud Aréna, 980 néző. V.: Bíró Á., Kiss O.
PLER: Takács Á. – Tóth Á. 2, ZOBEC 7 (3), Petricsenko 1, Sztrelnyikov, SIMOTICS 5, SUNAJKO 7. Csere: Kránitz (kapus), Jávor, Fodor M., Bak 2, Várszegi 1, Ács 1, Vizler 3, Farkas, Szkokán 1. Edző: Horváth Attila
EGER: Marczika – Lezák 3, NASTAJ 4, TÓTH K. 5, ZENNADI 5, SILVA 7 (1), KISS G. 1. Csere: ÁGOSTON (kapus), Száva, Boros 2, Tóvizi 2, Maracskó 2,  Kavin 1. Edző: Tóth Edmond
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–2, 12. p.: 7–7, 18. p.: 11–8, 24. p.: 11–12, 36. p.: 18–19, 42. p.: 20–22, 48. p.: 22–26, 54. p.: 24–29
KIÁLLÍTÁSOK: 10, ill. 8 perc.
HÉTMÉTERESEK: 4/3, ill. 3/1.

Fotó: Bók Tamás