Biros előtt is tisztelegtek a kézilabda ünnepén

Biros Péter találatai foglalták keretbe az Eger SBS Eszterházy Veszprém elleni bajnoki mérkőzését. A vízilabdázóként háromszoros olimpia bajnok átlövés góljával szerzett vezetést a megyeszékhelyi gárda, majd az összecsapás végén, a 40 éves sportember Mirko Alilovicot megtréfálva, időn túli hétméteresből is betalált, kialakítva ezzel a 20–28-as végeredményt. Köszönjük, Péter!

Biros első három lövéséből nem született gól – a vakszos labda mindannyiszor kibabrált Péterrel –, a negyedik kísérlete azonban már utat talált a veszprémiek kapujába, így 1 perc 26 másodperc elteltével az Eger szerezte meg a vezetést. A Veszprém Chema Rodrigez találatával 3–4-es állásnál, a 10. percben jutott először előnyhöz. A sérülés miatt Takács Bencét, Kocsis Csabát, Vancsics János és Kiss Gergőt is nélkülöző megyeszékhelyiek Andrej Petro szépségdíjas találataival tartották a lépést, bő egy perccel a szünet előtt 10–10-nél pedig az egyenlítésnek is örülhettek. Utoljára a második játékrész elején 12–12-es állásnál mutatott döntetlent az eredményjelző, a folytatásban már a bakonyiak kerültek állandó fölénybe. Iváncsik Gergő és Gasper Marguc góljaival elhúztak a vendégek (13–18), majd hét-nyolc percen keresztül állandósult a különbség (19–23). Az utolsó tíz percben Marguc két, míg Ancsin Gábor három gólt szerzett, így a Veszprém már kilenc találattal is vezetett (19–28).
Az utolsó másodpercekben felállva tapsolt a telt házas egri körcsarnok közönsége, akik minden bizonnyal hatalmas sportélménnyel lettek gazdagabbak.

A férfi NB I 2. fordulójából pótolt mérkőzésen:
Eger SBS Eszterházy–Telekom Veszprém 20–28 (10–11)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 875 néző. V.: Bíró Á., Kiss O.
Eger: Stochl – LEZÁK 4, RADOJEVICS 4 (2), Szabó P. 1, BIROS 2 (1), PETRO 3, Atnl 1. Csere: Repóth, Mátrai (kapusok), Bajorhegyi, Dobó Zs. 2, Szűcs, Padla, Dutra 2, Menyhárt 1. Edző: Tóth Edmond.
Veszprém: Borbély – CHEMA RODRIGEZ 2, Kopljar 3, Blagotinsek 2, Schuch, LIGETVÁRI 2, IVÁNCSIK G. 4. Csere: Alilovic (kapus), FÜZI 4, MARGUC 6, ANCSIN 3, Milasevic 1 (1), Terzic 1, Aflitulin. Edző: Javier Sabaté.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2, 12. p.: 4–5, 18. p.: 5–7, 24. p.: 6–9, 36. p.: 13–14, 42. p.: 14–19, 48. p.: 19–22, 54. p.: 19–25
Kiállítások: 8, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1.