Bravó, egri vitézek!

Igazi oroszlánbarlang az egri Kemény Ferenc Sportcsarnok! A küzdőtéren mindenre elszánt játékosok, a lelátón ellentmondást nem tűrő szurkolók. Ebben az Eger SBS Eszterházy igazi ereje! A megyeszékhelyi férficsapat ma óriási bravúrt végrehajtva, a Balatonfüred együttesével szemben aratta idénybeli harmadik győzelmét.

Hősiesen állták a füredi rohamokat az egri várvédők, akik a védekezést ezúttal is igen magas színvonalon művelték. Richard Stochl, Kiss Gergő, Bajorhegyi Ádám, hogy csak néhány kulcsszereplőt említsünk a hátsó alakzatból. Az első félidőben Radoslav Antl ismét futószalagon szállította gólokat, a szlovák balszélső hatszor mattolta Fazekas Nándort. A szünet után Vancsics János és a csapatkapitány, Szabó Péter keserítette a füredi kapus életét, aki szemmel láthatóan nehezen viselte társai gyengélkedését.

A 19. percben 7–8-as állásnál vezetett utoljára a BKSE. A 35. percig ugyan többször is egyenlített a vendég együttes, de a folytatásban már nem volt pardon! Vancsicsék tíz perc leforgása alatt, 7–1-es szériát produkáltak, amivel úgy tűnt, megtörték a Füredet. A 21–15-ös eredmény láttán kezdték hitüket veszteni Debreczeni Dávidék, az utolsó percekben már csak az eredmény kozmetikázására futotta az erejükből.

A jegyzőkönyv

Eger SBS Eszterházy–Balatonfüredi KSE 25–21 (13–11)

Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 880 néző. V.: Nagy F., Túróczy J.

EGER: STOCHL – VANCSICS 4, RADOJEVICS 3 (1), BAJORHEGYI 1, KISS G., Petro 2, ANTL 7 (2). Csere: Repóth (kapus), SZABÓ P. 6, Dobó 1, Dutra, Kocsis, Padla 1 (1), Szűcs. Edző: Tóth Edmond

BALATONFÜRED: FAZEKAS – Gábori 1, KASPAREK 7, Győri M. 6 (3), Debreczeni 1, Szemjonov 1, Varsandán M. 2 (2). Csere: Rózsavölgyi (kapus), Petrovszki 1, Kemény 1, Németh B., Ivanovics 1, Kancel, Gerdán. Edző: Csoknyai István

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1, 12. p.: 5–4, 18. p.: 6–7, 24. p.: 10–9, 36. p.: 14–14, 42. p.: 17–14, 48. p.: 21–15, 54. p.: 22–17.

Kiállítások: 6, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 5/4, ill. 5/5.

Fotó: Korsós Viktor