Bravó, egriek!

Az alaposan feltüzelt megyeszékhelyi gárda esélyt sem adott a vendég Balmazújvárosnak a férfi NB I 5. fordulójának mérkőzésén. Az Eger SBS Eszterházy a második félidő derekán már hét góllal is vezetett a hajdúságiakkal szemben. A körcsarnok közönsége nem volt hálátlan az extra produkcióért.

Az elmúlt hetekben tapasztalt kiváló védekezést is sikerült felülmúlni az egri „várvédőknek”. Bajorhegyi Ádámék óriási intenzitással dolgozták végig az összecsapást, a balmazújvárosi lövők sok esetben tehetetlennek bizonyultak a hátsó alakzattal szemben. Az elmúlt napokban derékbántalmakkal küzdő Radoslav Antl is fájdalommentesnek bizonyult, amit mi sem bizonyít jobban mint az a tény, hogy a szlovák szélső az első félidőben hat, majd a második játékrészben újabb négy találattal a mezőny legeredményesebb kézilabdázójának bizonyult.

Feltétlenül járt a taps Igor Radojevicsnek is, aki egri korszaka legfényesebb mérkőzését játszotta. A montenegrói átlövő amellett, hogy remekül védekezett, fél tucat góllal ajándékozta meg a fantasztikus egri közönséget.

A jegyzőkönyv

Eger SBS Eszterházy–Balmazújvárosi KK 24–19 (13–8)

Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 800 néző. V.: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki.

Eger: STOCHL – VANCSICS 2, RADOJEVICS 6 (2), BAJORHEGYI 1, KISS G., PETRO 1, ANTL 10 (1). Csere: Repóth (kapus), Dutra 1, Szabó P. 2, Kocsis Cs., Dobó 1. Edző: Tóth Edmond.

Balmazújváros: PAUL – Tomics 2, Balázs S., Hanták, Szimovics, Vranac 3, KEKEZOVICS 5 (2). Csere: Katzirz 1, Vahnovics, BALI R. 7, István 1, Korsós. Edző: Füzesi Ferenc.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1, 12. p.: 5–3, 18. p.: 6–3, 24. p.: 8–6, 36. p.: 14–10, 42. p.: 16–11, 48. p.: 19–15, 54. p.: 20–17.

Kiállítások: 4, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2.