Búcsúzni csak szépen szabad

Remek produkcióval tette emlékezetessé a 2018/2019-es szezon utolsó bajnoki mérkőzését a DVTK-Eger. A Komló elleni találkozó örömjátékot hozott, a hétgólos győzelmet vastapssal díjazta az egri publikum.

Ezúttal a mérkőzés alakulásának rövid értékelése kerül porondra, a végkifejlet érzelmi része ahogy a mondás tartja: megér egy külön misét! Arra később visszatérünk.
A végig sokkal motiváltabb hazai együttes már a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést, de bő tíz percig tartotta a lépést a vendégcsapat. Előbb 10–10-es állásról egy 6–1-es sorozattal megrendítette ellenfelét az Eger, majd a második félidő közepén 8–2-es szériával adták meg a kegyelemdöfést Hegedüs Márkék. Repóth Dániel parádés kapusteljesítménnyel teljesen elbizonytalanította a komlói lövőket, elől pedig színes támadásokat vezettek Rédei Istvánék. Az 55. percben 34–24-es állásnál már rászámolhatott ellenfelére az egri szurkolótábor.
A magabiztos győzelemnek köszönhetően a bajnoki tabella 10. helyére lépett a DVTK-Eger, s amennyiben a Budakalász szombaton nem nyer Tatabányán, ott is maradunk.
A férfi NB I. 26., utolsó fordulójának mérkőzésén:
DVTK-EGER–SPORT36-KOMLÓ 36–29 (20–17)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 600 néző. V.: Bìró Á., Kiss O.
EGER: Lorger – LEZÁK 4 (1), RÉDEI 6, HEGEDÜS M. 6, KISS G., BERNATONIS 4, SZEPESI I. 6. Csere: REPÓTH (kapus), Takács 3 (1), Füzi 3, Bajorhegyi, SCHMID 2, Vaskó 2. Edző: Tóth Edmond.
KOMLÓ: Durdevics – Szkokán 3, OBRADOVIC 5, Sunajko 4, Grünfelder 1, Jerkovic 3, Markovics 5 (2). Csere: Selymes, Szabó (kapusok), Petricevics 4, Katzirz, Balázs S., Manojlovity 1, Gajdos, Gebhardt 2, Wéber 1. Edző: Kilvinger Bálint.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 6–4, 12. p.: 9–9, 18. p.: 14–10, 24. p.: 17–12, 36. p.: 23–18, 42. p.: 26–22, 48. p.: 30–23, 54. p.: 33–24.
Kiállìtások: 2, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/2.