Búcsúztunk a Magyar Kupától

A szintén élvonalbeli Dabas KC a játék minden elemében jobb teljesítményt nyújtott. A nyolcaddöntőben a QHB-Eger ötgólos vereséggel búcsúzott a Magyar Kupától. Jövő héten már bajnoki pontokért lépünk pályára.

Az év első tétmérkőzése megmutatta, a játékosaink még nem érték el az üzemi hőfokot.
A QHB-Eger negyedórán keresztül tartotta a lépést a dabasiakkal, majd 7–7-es állásról már a szünetre hat gólra nőtt a vendégek előnye. A 25. percben Francisco Silvát is elveszítette a házigazda, a portugál ugyanis egy hétméteresnél fejbe lőtte a Dabas kapusát, Pallag Pétert, amit piros lappal honoráltak a játékvezetők. A mieink sok hibával játszottak, eladott labdák, pontatlan lövések jellemezték a játékunkat, s a védelemből is hiányzott a stabilitás. Az 52. percben már kilencgólos különbség szerepelt az eredményjelzőn (21–30), amiből a hajrában faragtak Száva Mátéék.

A férfi Magyar Kupa nyolcaddöntőjében:
QHB-EGER–DABAS KC 25–30 (10–16)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 550 néző. V: Asztalos B., Szalay Z.
EGER: Marczika – Lezák 2 (1), Nastaj 4, Tóth K. 4, Döme 6, F. Silva 2 (1), Száva 4. Csere: Ágoston (kapus), Kiss G., Tóvizi 2, Kavin, Boros, Bajus, Maracskó 1. Edző: Tóth Edmond
DABAS: Pallag – Horvat 2, Török Á., Garajszki 1, Koller 1, Zdolik 8, Laurinyecz 3. Csere: Nagy T. (kapus), Fekete B. 2, Bognár N. 4, Bálint B. 5 (1), Ács 4, Katona, Dobrkovics. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2, 12. p.: 5–5, 18. p.: 7–9, 24. p.: 7–13, 36. p.: 14–22, 42. p.: 17–22, 48. p.: 21–26, 54. p.: 22–30.
Kiállítások: 2, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1.
Továbbjutott: a Dabas KC.