Csak követtük a gyöngyösieket

Nem sikerült féken tartani a robogó gyöngyösieket. A kiváló formában kézilabdázó mátraaljaiak magabiztos győzelmet arattak a megyei rangadón.

Nem sikerült szintet lépni, a Gyöngyös pedig nem tette meg azt a szívességet, hogy hatvan percre elfelejt kézilabdázni.
A minden téren jobb lehetőségekkel bíró, kétség kívül magasabb szintet képviselő mátraaljaiak percről-percre erősítették pozíciójukat. Varsandán Milánék az első negyedóra végére ötgólos előnyt (9–4) szereztek, a 22. percben pedig már nyolcgólos különbség (13–5) mutatkozott az eredményjelzőn. A félidő végére ugyan sikerült három találatra felzárkózni, de ennél közelebb már nem férkőztünk a hazaiakhoz. A második félidőben magabiztosan tartotta megnyugtató előnyét a vendéglátó, a végére pedig ismét vissza állt a nyolcgólos differencia.
A gyöngyösiek határozott, kemény védekezéssel szemben akadozott a támadójátékunk, a villámgyors kontrák pedig sok esetben megoldhatatlan feladat elé állították az egri védelmet. Külön említést érdemel gyöngyösi részről Gödör Bence, egri oldalról pedig Moscoso Péter Carlos neve. Előbbi harminchét lövésből tizenhármat hárított, Moscoso huszonegyből ötöt.

A férfi NB I. 6. fordulójának mérkőzésén:
HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–SBS-EGER 32–24 (15–11)
Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 900 néző. V.: Felhő F., Öcsi T.
GYÖNGYÖS: GÖDÖR – Gábori 1, PAPP B. 5, Duris, Vilovszki 1, HERCEG 5, VARSANDÁN M. 5. Csere: UBORNYÁK 5 (4), GERDÁN, Hegedüs M. 3, Sipeki, Németh T. 2, Urbán, Újvári 4, Gráf 1. Edző: Konkoly Csaba.
EGER: Cvetkovszki – LEZÁK 5, Tóth A. 3, Rédei, Kiss G., FÜZI 6, Schmid. Csere: MOSCOSO (kapus), Bernatonis 2, Molnár B. 6 (2), Papp G. 1, Tóth R. 1. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1, 12. p.: 6–4, 18. p.: 10–5, 24. p.: 14–6, 36. p.: 16–13, 42. p.: 22–15, 48. p.: 23–17, 54. p.: 27–21.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2.

Fotó: Czímer Tamás