Csapatmunka, mesteri fokon

Újfent megmutatták sportemberi nagyságukat az Eger SBS Eszterházy játékosai, akik a mindennapok nehézségei ellenére ismét összefogtak, és nagyszerű kézilabdát bemutatva szolgálták ki az értük tűzbe menő drukkereket. Újabb NB I-es csapatként a Budakalász is az egri várvédők áldozatául esett.

Egri szempontból nem indult túl jól a találkozó, a 6. percben már 4–1-re vezetett a vendégcsapat. Ahogy egyre inkább érte el az üzemi hőfokot az egri gépezett, úgy csökkent a mieink hátránya. A 12. és a 17. perc között 5–8-as állásról 10–8-ra módosította az eredményt a házigazda, s a folytatásban már nem is engedték ki a kezeik közül a vezetést Kiss Gergőék. Dobó Zsolt mellett leginkább Inal Aflitulin (képünkön) remekelt, a két játékos összesen tizenegy gólt szerzett az első harminc percben. A kalásziak eközben a svéd Emil Berggrent és Fekete Dávidot sérülés, míg Czina Józsefet az Aflitulinnal történt sportszerűtlensége után piros lap miatt veszítették el.
A Pest megyeiek szemmel láthatóan a háromgólos hátrány ellenére sem akartak lemondani a pontszerzésről, s ezért mindent meg is tettek. Folyamatosan ott lihegtek az egriek nyakán, sőt a 43. percben hosszú idő után ismét döntetlen állás (19–19) szerepelt az eredményjelzőn. A fene tudja honnan, de a vendéglátók mindig tudtak új erőt meríteni, s rendre akadt olyan játékos, aki lehervasztotta a kalásziak hitét. A hajrában ugyan még egygólos különbség is mutatkozott (27–26), de többre már nem futotta Nagy Bencééktől. Az utolsó négy találatunkból kettőt Richard Stochl szerzett, aki nagyszerű védése után a pályán átívelve juttatta a labdát a vendégek üresen maradt kapujába. Az Eger SBS Eszterházy NB I-es csapatként először győzött a Budakalásszal szemben.
A férfi NB I 10. fordulójából elhalasztott mérkőzésen:
Eger SBS Eszterházy–CYEB Budakalász 29–26 (16–13)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 650 néző. V.: Andorka, Hucker.
Eger: STOCHL 2 – Lezák 4, Radojevics 2, PETRO 2, KISS G., DOBÓ ZS. 6, Antl 3. Csere: AFLITULIN 7(3), BAJORHEGYI, Szepesi, Vaskó 2, Füzi 1. Edző: Tóth Edmond.
Budakalász: Tamási – Sinkovics 1, Reznicek 4, NAGY B. 8 (1), Mazák 2, Berggren 3, Fekete. Csere: Váczi (kapus), Leimeter 1, Bohács 3, Koncz 1, Tóth Á. 3, Sutka, Nemes. Edző: Forgács Gyula.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4, 12. p.: 5–8, 18. p.: 10–9, 24. p.: 12–11, 36. p.: 17–15, 42. p.: 13–18, 48. p.: 22–20, 54. p.: 24–23.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/1.