Dabason Bernatonis vált vezérré

A szezon első idegenbeli bajnoki győzelmét Dabason aratta az SBS-Eger együttese. A mieink a második félidőben hatgólos hátrányból fordítottak, a két pontot érő találat az utolsó másodpercben, Lezák Áron révén született.

Nem kezdődött jól számunka az összecsapás, hiszen a 13. percben már 11–5-re vezettek a hazaiak. Tíz perc alatt ugyan sikerült vissza kapaszkodni két gólra (14–12), de a szünetre újra nőtt a különbség.
A 35. perctől (21–15) azonban új lendületet vett a vendégcsapat. A hatgólos hátrányt a 48. percre sikerült ledogozni (23–23), sőt a vezetést is átvettük! Az utolsó öt percnek kétgólos előnyről (26–28) vághattunk neki, a hazaiak egyenlítését követően, Lezák Áron utolsó másodpercben lőtt góljával sikerült bezsebelni a két pontot.
Egri részről Rolandas Bernatonis ismét régi fényében tündökölt. A litván balátlövő klasszis teljesítményt nyújtott, tíz góljával a mezőny legeredményesebb játékosaként zárt.

A férfi NB I. 7. fordulójának mérkőzésén:
DABASI KC VSE–SBS-EGER 28–29 (18–14)
Dabas, OBO Aréna 1000 néző. V.: Paska D., Vastag S.
DABAS: Holló B. – Országh 2, Perisics, SZÖLLŐSI SZ. 6, Krsmancsics 1, BORSOS 9, KEKEZOVICS 6. Csere: Balogh T. (kapus), Ács 1, Ásós, Garajszki, Kollár, Mikita, Milenkovics, Szabó B. 1, Zakics 2 (2). Edző: Tomori Győző.
EGER: Cvetkovszki – Lezák 3, Tóth A., Kiss G., SCHMID 3, FÜZI 6, Molnár B. 3. Csere: BERNATONIS 10, Papp G. 1, Rédei 1, Tóth R. 2 (1). Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2, 12. p.: 9–5, 18. p.: 13–9, 24. p.: 14–12, 36. p.: 21–15, 42. p.: 22–19, 48. p.: 23–23, 54. p.: 25–27.
Kiállítások: –, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/1.