Dobó Kupa 2015 – Első nap

Január 24-én elstartolt a Heves Megyei Kézilabda Szövetség által rendezett Dobó Kupa. A férfi kézilabda torna első napján nyolc csoportmérkőzést izgulhattak végig a szurkolók a Leányka úti Eszterházy Sportcsarnokban.

A torna nyitányaként a két Heves megyei csapat, az Eger és a Füzesabony lépett pályára. A szomszédok küzdelméből a házigazdák kerültek ki győztesen.

Juhász ’99 Füzesabonyi SC – SBS Eger-Eszterházy 16:21 (8:11)
Eszterházy Sportcsarnok, Jv.: Rutka Péter, Temesvári Martin

Egri gólszerzők: Halász 2, Szabó P. 4, Szilágyi 5, Lezák 4, Padla 3, Dobó 2, Menyhárt 1

Az eredmény alakulása: 5. p. 2:1, 10. p. 2:2, 15. p. 4:6, 20. p. 7:7 30. p. 10:13, 35. p. 12:15, 40. p. 14:16, 45. p 15:19

Kiállítások: 4 ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/0 ill. 3/3

Rosta István, az SBS Eger-Eszterházy edzője: – Jól kezdtük a mérkőzést, a védekezésünk feszes volt. Nyolc gólt kaptunk, ebből háromnál nagyon könnyen adtuk oda a labdát az ellenfélnek. Az első félidőnek ez volt az egyetlen negatívuma: az eladott labdák és az ebből kapott gyors gólok. A második félidőben sok helyzetet teremtettünk, de sokat ki is hagytunk. Ezen mindenképpen javítanunk kell. Ha bedobjuk a helyzeteinket, akkor ez egy sima mérkőzés lett volna, de nem így lett. Gratulálok a Füzesabony, ügyesen játszottak, nagy kedvvel. Nyilván ez a szomszédoktól el is várható. A győzelemnek örülök, de nyilván jobb játék kell.

Délután az egriek ellenfele a Győr csapata volt. Rosta István alakulata újabb győzelmet tudhat maga mögött.

SBS Eger-Eszterházy – SZESE Győr 26:23 (15:12)
Eszterházy Sportcsarnok, Jv.: Bán Tamás, Szloska Krisztián

Egri gólszerzők: Szűcs 1, Kocsis 1, Halász 5, Szabó P. 3, Szilágyi 1, Vancsics 8, Padla 5, Dobó 1, Menyhárt 1

Kiállítások: 12 ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4 ill. 4/3

Rosta István, az SBS Eger-Eszterházy edzője: – Egy újabb győztes meccs, de mégis azt mondom inkább, hogy a pohár félig üres, mert ennyi hibát nem engedhetünk meg magunknak. Ennél azért sokkal jobb játékosai vannak az Egernek, mint hogy ennyit és ilyeneket hibázzanak. Abszolút nem vagyok elégedett a mérkőzés egészével. Nyilván voltak momentumok, amikor nagyon jók voltunk, főleg az első félidőben. Visszatérő hiba nálunk, most már sokadjára, hogy nem használtuk ki a lehetőségeket. Ezen javítani kell. Annak örülök, hogy meccsterhelést kaptak azok a játékosok, akik eddig esetleg kevesebbet szerepeltek a múlt heti két mérkőzésünkön. Nyilván ezért több hiba becsúszott, de muszáj ilyen állóképességet is szerezni. Pihenés, holnap folytatjuk.

Az első nap csoportmérkőzéseinek eredményei:

1. Füzesabony SC – SBS Eger-Eszterházy 16:20 (8:11)

2. Vecsési SE – SZESE Győr 28:25 (17:11)

3. Balassagyarmat – Tatai AC 22:26 (9:11)

4. PLER-Budapest – CSM Oradea 30:22 (15:12)

5. Vecsési SE – Füzesabony SC 20:21 (9:12)

6. SBS Eger-Eszterházy – SZESE Győr 26:23 (15:12)

7. Tatai AC – PLER-Budapest 21:27 (9:14)

8. CSM Oradea – Balassagyarmat 27:21 (11:10)

A holnapi folytatásban még egy csoportmérkőzés vár az Egerre, ellenfele a Vecsés csapata lesz. Majd délután 15 órától a helyosztó mérkőzéseken dől el a Dobó Kupa sorsa.