Drámai végjáték után egy pontot hoztunk Üllőről

A több meghatározó játékosát nélkülöző QHB-Eger kiélezett végjátékban egy pontot szerzett a Vecsési SE vendégeként. A védelem megerősítésére fokozott figyelmet fordított a gárda, miközben a támadójáték vesztett a hatékonyságából.

Kiss Gergő és Lezák Áron betegség, Tóvizi Tamás és Gönczi András sérülés miatt nem állhatott a csapat rendelkezésére, így több kényszer megoldást is alkalmazni kellett Tóth Edmond edzőnek.
A mérkőzés elején a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, s a 22. percben már négy góllal (6–10) vezettek Tóth Károlyék. A 41. percben egyenlített a házigazda, majd 14–13-nál a vezetést is átvette. A folytatásban fej-fej mellett haladt a két csapat, egy gólnál nagyobb előnyre egyik félnek sem sikerült szert tenni. A végjátékban Cseh Adrán egyenlítő találatát követően négy másodperce maradt a mieinknek a győzelem kiharcolására, Schekk András távoli lövése azonban a felső kapufáról a gólvonal elé pattant.
Egri részről leginkább Marczika Barnabás dicsérhető: a 21 éves hálóőr 38 kapujára tartó lövésből 19-et hárított, ami 50 százalékos védési hatékonyság.
A nap másik mérkőzésén a bajnoki címért zajló versenyfutásban a legnagyobb riválisnak számító PLER-Budapest 29–25-re nyert a Tatai AC vendégeként, így a mieink előnye egy pontra csökkent a tabella élén.

A férfi NB I/B 21. fordulójának mérkőzésén:
VECSÉS SE–QHB-EGER 20–20 (9–11)
Üllő, Városi Sportcsarnok, 120 néző. V.: Bóna Sz., Földesi Cs.
EGER: MARCZIKA – Rozner 1, Kurucz 4 (1), Döme 1, Kerezsi, Schekk 7, Tóth K. 3. Csere: Fórizs 2, Vrhovina 1, Száva, Kepess 1. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–5, 12. p.: 5–6, 18. p.: 5–8, 24. p.: 7–10, 36. p.: 11–12, 42. p.: 14–13, 48. p.: 15–16, 54. p.: 18–18.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 1/1.

Fotó: Bók Tamás