Ebből további erőt meríthetünk

Először láthatta hazai pályán az újjáalakuló SBS-Eger együttesét a Kemény Ferenc Sportcsarnok közönsége. Csapatunk az NB I-es újonc HÉP-Cegléd együttesével szemben háromgólos vereséget szenvedett a nyári felkészülés második edzőmérkőzésén.

Három nappal a Budai Farkasok elleni idegenbeli győzelmet (28–22) követően, újabb élvonalbeli gárdával mérte össze erejét az SBS-Eger. A betegségből lábadozó Száva Máté ezúttal sem léphetett pályára, így két kapussal és tizenkét mezőnyjátékossal vágtunk neki az összecsapásnak.
Az első játékrészben ellenfelünk fölé nőttünk: a 10. percre már 5–2-es előnyt szereztünk, s egészen a második félidő elejéig nálunk volt a vezetés. A folytatásban a vendégek kemény védekezése már nehezebb feladat elé állította a mieinket.
– Nagyon elégedett vagyok, az első félidőben mutatott teljesítményünkre különösen büszkék lehetünk – jelentette ki csapatunk vezetőedzője, Tóth Edmond. – Ha a helyzetekkel jobban sáfárkodunk, komoly előnnyel vonulhattunk volna pihenőre. Az, hogy két hét közös munka után két NB I-re készülő együttessel szemben ilyen eredményt tudunk elérni, nagyon biztató. Ez hitet és önbizalmat kell hogy adjon a folytatásra.
A csapat legközelebb augusztus 13-án, Szigetszentmiklóson vesz részt háromcsapatos felkészülési tornán.

A második nyári felkészülési mérkőzésen:
SBS-EGER–HÉP-CEGLÉD 23–26 (13–12)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 60 néző. V.: Rontó Á., Szanyi P.
EGER: Marczika – Lezák 8 (4), Döme 1, Kiss G., Tóvizi 1, Tóth K. 4 (1), Kurucz 3. Csere: Ágoston (kapus), Kepess 1, Rozner 1, Schekk 4, Kerezsi, Juhász P., Bettembuk.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1, 12. p.: 5–3, 18. p.: 7–6, 24. p.: 10–9, 36. p.: 13–15, 42. p.: 15–18, 48. p.: 20–21, 54. p.: 12–24.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/1