Edzői szemmel: 22. forduló

A bajnokság 22. fordulójában a Primavera Mizse KC volt a vendég a Körcsarnokban. A találkozót, 34-26-os végeredménnyel, a házigazda SBS Eger Eszterházy nyerte. A csapatok edzőit arra kértük, hogy értékeljék a mérkőzést.

Csík János, az SBS Eger Eszterházy vezetőedzője: – Győzni győztünk, azzal nincs probléma, mert ezt a meccset mindenféleképpen meg kellett nyerni. Kicsit jobb játékot vártam. Azért is vártam jobb játékot, mert a fiúk nagyon szép dolgoztak, nagyon szépen készültek. Most nem volt olyan koncentráció, nem volt olyan fegyelmezett játék, amilyet szoktunk. Az egyéni teljesítmények is valamivel gyengébbek voltak. Nem tudom, pontosan miért. De azt gondolom, hogy hangulattalan is volt a mérkőzés, egy nagyobb közönség biztos, hogy motivációként hatott volna. Ettől függetlenül remélem, hogy tanulunk a hibákból. Mert elkövettünk néhány olyan hibát, amit biztos, hogy kell javítani, és amin dolgoztunk hét közben, de nem tudtuk megcsinálni. Remélem, ezen túllendülünk majd, de a győzelem fontos volt.

Tóth Edmond, a Primavera Mizse KC edzője: – Próbáltunk ellenállást tanúsítani, hogy nekik is egy jó felkészülés lehessen a két hét múlva elkövetkezendő nagy rangadóra. Ez 20-25 percig sikerült is, addig partiban voltunk. Sajnos az erőnkből ennyire futotta, mert már az első félidő utolsó öt percében is ötgólos különbséget tett közé az Eger. A második félidő már csak egy könnyed játék volt mindkét fél részéről. Senki nem ment már bele semmi olyan veszélyes dolgokba, ütközésekbe, ami esetleg sérülést okozhatott volna. Szépen lezajlott a mérkőzés, teljesen reális különbséggel.

Fotó: Szántó György