Edzői szemmel: 25. forduló

Utolsó hazai meccsét játszotta az SBS Eger Eszterházy ebben a bajnoki szezonban. A 25. fordulóban a Gödöllői KC látogatott az egri Körcsarnokba, ahol papírforma egri győzelem született. A mérkőzésről a csapatok edzőit kérdeztük.

Csík János, az SBS Eger Eszterházy vezetőedzője: – Tulajdonképpen egy kötelező győzelmen vagyunk túl. Örülök neki, hogy sikerült, mert ez azt jelenti, hogy biztosan megszereztük a második helyet. Az igaz, hogy a magunk kis célja az volt, hogy megnyerjük a bajnokságot. Ez nehéz feladat volt, valamivel lemaradtunk, de én azt gondolom, hogy mindenféle sansza megvan a csapatnak, hogy ha ebben az évben nem is sikerült, akkor a következő évben megcsinálja azt, amit terveztünk. És az az igazság, hogy ahhoz, hogy valaki ilyen teljesítőképes legyen, mármint csapatként, ahhoz idő kell. Ez az év sajnos arra ment el, hogy azok a hiányosságok, amelyek nélkül a bajnokságot meg tudtuk volna nyerni, előjöttek. De a következő évben ebből tanulva szerintem képesek leszünk rá.

Bartos Gábor, a Gödöllői KC vezetőedzője: – A reális különbség létrejött sajnos. Nem tudtunk tenni azért, hogy szorosabb meccs legyen. Az első 10-15 percben még elsült a kezünk. Gondolom, hogy az Eger is rájött, hogy mik az erősségeink, korán eljátszottuk a variációinkat. A második félidőben már hamar ellövöldöztük a labdát és ebből kaptuk a könnyű gólokat. Ezt akartuk elkerülni, de ez nem sikerült, hiszen az Eger sokkal jobb csapat.

Fotó: Szántó György