Edzőmeccsek Törökszentmiklóson

Az SBS Eger-Eszterházy nyáron új tagokkal bővült csapata túl van az első edzőmérkőzésein, amelyet a nyári felkészülési időszak keretein belül játszottak.

Augusztus 7-én, csütörtökön kora reggel, már 6 órakor útnak indultak a mienk Törökszentmiklósra, ahol már az edzőtáborozó NB I-es Ceglédi KK SE csapata várta, hogy összemérjék erejüket az egriekkel.

Az első mérkőzést 10 órától rendezték meg, amelyet egy kiegyenlített első félidő után, magabiztosan 23-29-re nyertek meg a mienk.

Ceglédi KK SE – SBS Eger-Eszterházy 23-29 (13-13)

Kovács, Vancsics 4, Padla 3, Szabó 6 (3), Halász 4, Kocsis 5, Menyhárt 1
Csere: Repóth, Dobó 3, Lezák 3, Kiss, Tóth, Szűcs, Szilágyi

Az eredmény alakulása: 6. perc: 2:5, 12. p.: 3:6, 18. p.: 4:9, 24. p.: 9:11, 36. p.: 16:17, 42. p.: 18:21, 48. p.: 21:25, 54. p.: 21:29

Hétméteresek: 2/1, ill. 5/3
Kiállítások: 6, ill. 2 perc

A visszavágóra délután 4 órától játszották a csapatok, amelyen már érződött az egrieken a korai kelés és utazás fáradsága. Ezúttal a Cegléd kerekedett felül, 15-23-as győzelmet aratva.

SBS Eger-Eszterházy – Ceglédi KK SE 15-23 (4-13)

Repóth, Lezák 2, Padla, Tóth, Halász 2, Dobó, Menyhárt 1
Csere: Kovács, Szabó 6 (3), Vancsics, Kiss, Kocsis 2, Szűcs, Éliás, Szilágyi 2, Zelei

Hétméteresek: 4/3, ill. 1/0
Kiállítások: 4, ill. 6 perc

Kökény István, a Cegléd vezetőedzője: – Összességében nagyon örülök, hogy meglátogatott minket, itt az edzőtáborban, az egri csapat. Két teljesen különböző mérkőzést játszottunk délelőtt és délután. A hét elejétől a fiúk a tizenharmadik edzésen vannak túl. Ez nagyon sokszor meglátszott és abszolút nem is meglepő, hogy kicsit lassan, körülményesen mozogtunk. Az akarással semmi gond nem volt egyik mérkőzésen sem. Természetesen voltak hiányosságok, kis hiányérzet van bennem, de ezért kell dolgoznunk. Még van két-három hét a bajnokságig, bőven van idő kijavítani azt a jó pár dolgot, amiben még fejlődnünk kell. Szerintem jó színvonalú meccseket játszottunk és ebben teljesen jó partner volt az Eger.

Rosta István, az Eger vezetőedzője: – A délelőtti mérkőzéssel kapcsolatban annyit, hogy még gyakorolnunk kell a hosszú utazásokat. Azt gondolom, hogy bajnokságban is nagyon fontos lesz, hogy idegenben milyen teljesítményt nyújtunk. Ez pedig egy komplikáltabb dolog, utazni kell, ráhangolódni a mérkőzésre, új csarnokot, új talajt megszokni. Ennek szellemében készültünk a délelőtti mérkőzésre és azt gondolom, hogy nagyon jól sikerült. A fiúk hozzáállása nagyon jó volt, nagyon komoly teljesítményt nyújtottak, mind védekezésben, mind támadásban. Nagyon sok jó egyéni teljesítmény volt, de inkább maga a csapat tetszett. Mondtam is nekik meccs után, hogy elég magasra tették a mércét, hiszen ez volt első mérkőzésünk közösen. Nyilván nagyon örültünk a győzelemnek.

Délutánra már fáradtabb volt a csapat, a második mérkőzés már speciálisabb volt. A fiúk, ebéd után, mint a kis óvodások, aludtak itt a csarnokban a szivacsokon. Nyilvánvalóan ez a teljesítményükre is rányomta a bélyegét, hiszen, aki ilyen körülmények között pihen, készül a mérkőzésre, nehezebben tud rápörögni. Azt gondolom, hogy a vereségből mindig többet lehet tanulni, mint a győzelemből.
Az első félidőben rengeteg hiba volt. Volt benne taktikai és technikai hiba egyaránt. Rengeteg ziccert kihagytunk, ennek oka a pontatlanság, figyelmetlenség volt. A védekezésünk sem volt elég feszes, kevés volt a megállító falt, nem segítettünk a kapusnak sem. Az a négy gól, amit lőttünk, az önmagért beszél. Hozzáteszem, hogy hét szélső ziccer volt, és ennek tükrében látszik, hogy ez nagyon kevés.
A második félidő már sokkal jobban tetszett. Azt kértem a fiúktól a szünetben, hogy vegyék fel a munkásruhát, és ennek szellemében dolgoztak. Azt gondolom, hogy ilyen meccsek is lesznek a bajnokságban, amikor dolgozni kell a győzelemért. Volt egy-két játékos, akinek az egyéni teljesítménye nem tetszett, hiszen egy átlagot mindig hozni kell.
A második meccsen a Cegléd megmutatta, hogy miért NB I-es csapat. Egy egészen más tempóban, harci kedvvel játszottak. Öröm volt nézni.

Erről a napról összességében azt gondolom, hogy elérte a célját. Tényleg nagyon jó csapat ellen tudtunk játszani. Nagyon sok tapasztalattal lettünk gazdagabbak, elindultunk a közös munkával. Az edzések után a közös meccsek is már a tarsolyunkban vannak. Jövő héten folytatjuk, amikor ugyanilyen komoly csapatokkal játszunk majd edzőmérkőzéseket. És persze köszönjük a Ceglédnek ezt a napot.