Egerben erőre kapott a Tatabánya

Amíg sikerült nyomás alatt tartani a Tatabányát, addig bízhattunk a bravúrban, de onnantól, hogy a vendégcsapat lépéselőnyre tett szert, távolabb került a pontszerzés lehetősége. A Bányász a 12 gólos Győri Mátyás vezérletével igazolta a papírformát.

Balogh Tibort már az 5. percben elveszítettük. Kapusunknak becsípődött a dereka, így a folytatásban a fiatal Seprős Bence őrizte az egri kaput. A 20. perctől kezdett fölénybe kerülni a Tatabánya, néhány technikai hiba, pontatlan támadás befejezés miatt hátrányba kerültünk, a vendégek pedig egyre nagyobb önbizalommal kezdtek el játszani.
A szünetre kialakult négygólos különbség a fordulás után több alkalommal is hatra nőtt. A hátrányt minden igyekezetünk ellenére sem tudtuk jelentősen csökkenteni, így a végjáték már nem hozott különösebb izgalmakat. A vendégek esélyeshez méltóan, magabiztos győzelmet arattak.

A férfi NB I. 3. fordulójában:
SBS-EGER–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 28–32 (12–16)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 650 néző. V: Rontó Á., Szanyi P.
EGER: Balogh T. – Lezák, Szepesi N. 2, Kiss G., Kovács M. 3, Tóvizi 1, Száva 2.
Csere: Seprős (kapus), Pulay 1, TÓTH R. 9 (2), Bernatonis 2, Machác 3, Holdosi 2, Szuharev, Lakosy 3
Edző: Tóth Edmond
TATABÁNYA: Wyszomirszki – Hornyák P. 1, Ancsin 1, GYŐRI M. 12, Stojnic 1, Zdolik 4,  Sunajko 2.
Csere: BARTUCZ (kapus), Fotache, Hornyák B. 4, BALOGH ZS. 6 (4), Juhász Á. 1, Ushal
Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3, 12. p.: 6–6, 18. p.: 8–9, 24. p.: 9–11, 36. p.: 14–18, 42. p.: 16–22, 48. p.: 20–25, 54. p.: 23–28
Kiállítások: 6, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4.