Egy félidőn keresztül álltuk a sarat

Harminc percig egyenrangú ellenfelei voltunk az OTP Bank-Pick Szeged együttesének, amely a második játékrészben nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt.

A sérültek és a betegek felépültek, az angolai balátlövő, Romé Hebo visszatért, így teljes kerettel várhattuk a világsztárok sorát felvonultató Tisza-parti gárda elleni fellépést. Szegedi részről Bánhidi Bence, Gleb Kalaras, Sebastian Frimmel és Mikler Roland maradt ki a keretből, ők a lelátóról szurkoltak a csapatnak. Egészen a félidő hajrájáig tartottuk a lépést a hazaiakkal, de az igazi áttörés csak a szünet után következett.
Kárpáti Krisztián együttese 9–2-es sorozattal kezdett, majd a 40. percben először nőtt kétszámjegyűre (26–16) a különbség. A szegediek könyörtelenül kihasználták a támadásban elkövetett hibáinkat és gyors ellentámadásokkal tovább növelték az előnyüket. A legnagyobb különbség 42–26-os állásnál mutatkozott.

A férfi NB I. 10. fordulójának mérkőzésén:
OTP BANK-PICK SZEGED–QHB-Eger 42–28 (16–13)
Szeged, Pick Aréna, 1431 néző. V.: Rontó, Szanyi.
SZEGED: Nagy M. – SZILÁGYI BENJÁMIN 5 (1), Stepancic 1, Bombac, Gaber 2, MACKOVSEK 7, JELINIC 6. Csere: Imsgard (kapus), Szita Z., Molina 2, BODÓ R. 6, Martins 2, Garciandia  3, Fekete G. 1, SOSTARIC 6, Dzialakiewicz 1. Edző: Kárpáti Krisztián
EGER: MARCZIKA – Lezák 2, Nastaj  3, Zennadi  4, Kiss G., F. Silva 2 (1), Tóth K. 3. Csere: Ágoston (kapus), Bajus, TÓVIZI  5, Maracskó 1, Boros 3, Kavin  1, Döme, SZÁVA 4, Hebo. Edző: Tóth Edmond
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 4–2, 12. p.: 5–6, 18. p.: 9–8, 24. p.: 11–11, 36. p.: 21–15, 42. p.: 29–17, 48. p.: 34–21, 54. p.: 36–24.
KIÁLLÍTÁSOK: 2, ill. 2 perc.
HÉTMÉTERESEK: 1/1, ill. 1/1.

Fotó: Bók Tamás