Egy másodpercre a pontszerzéstől

Végletekig kiélezett végjátékban szerezte meg a győzelmet a HE-DO B. Braun Gyöngyös a megyei rangadón. A mieink az utolsó negyedórában ötgólos hátrányból kapaszkodtak vissza, de a pontszerzés ezzel együtt sem sikerült.

A gyöngyösiek továbbra sem számíthattak a koronavírus-fertőzésből lábadozó Nagy Benedek, Mitar Markez, Papp Bence, Lubomir Duris, Ubornyák Dávid alkotta ötös játékára, míg Varsandán Milán húzódás miatt nem léphetett pályára. Ugyanakkor egri oldalon a teljes keret Tóth Edmond edző rendelkezésére állt, így bizakodva várhattuk a megyei rangadót.
A 40. percig jobbára fej-fej mellett haladt a két csapat. Ugyan végig a gyöngyösiek vezettek, de a mieink ott loholtak az ellenfél nyakán. A mátraaljaiak az utolsó negyedórára ötgólos előnyt szereztek (12–17), de a végjátékra sikerült felzárkózni a mieinknek. Schmid Péter öt másodperccel a vége előtt egyenlített, de a gyors középkezdésből Németh Tamás egy másodperccel a vége előtt megszerezte a győzelmet jelentő találatot a gyöngyösieknek.
Egri részről hiába működött jól a védekezés a mérkőzés nagy részében, a támadójáték pontatlansága, a rengeteg kihagyott ziccer meghiúsította a pontszerzésről szőtt álmainkat. Negyvenhárom lövésből sikerült huszonöt találatot elérni, míg a gyöngyösiek harminckilenc kísérletből lőttek huszonhat gólt.

A férfi NB I. 13. fordulójának mérkőzésén:
SBS-EGER–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 25–26 (9–11)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V: Paska D., Vastag S.
EGER: BALOGH T. – LEZÁK 7 (1), Szuharev 2, Tóth R. 1, MACHAC 5, Schmid 3, Holdosi 1. Csere: Kiss G., Kovács M. 1, Bernatonis 3, Rédei 1, Száva 1. Edző: Tóth Edmond
GYÖNGYÖS: Tóth M. – Jaros 2, Gábori 1, Vilovszki 2, GERDÁN, HERCEG 7, Gráf 3 (2). Csere: Merkovszki (kapus), NÉMETH T. 5 (2), Halász L. 3, Hegedüs M. 2, Varga K., Urbán 1. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–1, 12. p.: 4–5, 18. p.: 7–8, 24. p.: 7–10, 36. p.: 10–12, 42. p.: 12–14, 48. p.: 14–18, 54. p.: 19–20.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 6/4.