Éjszakába nyúló ünneplés a kupagyőztesekkel

Aranybetűkkel íródik az egri férfi kézilabda krónikás könyvébe 2017. május 19. Az Eger SBS Eszterházy NB I-es férficsapata, a Balmazújvárosi KK legyőzősével megnyerte az első alkalommal kiírt Ligakupát.

Minden előzetes várakozást felülmúló érdeklődés mutatkozott a megyeszékhely sportpalettáján kétségkívül meghatározó szerepet betöltő Eger SBS Eszterházy Ligakupa döntőbeli szereplése iránt. A balmazújvárosiakra a finálé első, egri mérkőzésen mért megrendítő csapás (31–19) alapjaiban meghatározta a párharc további alakulását. Egy emberként mozdult a kézilabdás közösség, az egyesület által indított, ingyenes szurkolói buszok néhány óra alatt megteltek, emellett rengetegen indultak útnak személyautókkal, hogy a helyszínen legyenek tanúi a csapat életében mérföldkőnek számító eseménynek.
A Líceum Televízió stábja gondoskodott arról, hogy élő facebookos közvetítésnek köszönhetően az Egerben maradt drukkerek sem maradtak le a hajdúsági találkozó alakulásáról. Az egyesület közös meccsnézéssel egybekötött batyus bulira várta a drukkereket a Kemény Ferenc Sportcsarnokba, ahol mintegy százan izgulták végig a találkozót.
Óriási fieszta hangulat mutatkozott a láthatáron, amit az sem vetett vissza, hogy a párharc második mérkőzésén már nem volt olyan olajozott az egri gépezet, mint néhány nappal korábban a körcsarnokban. A balmazújvárosiak jól éltek az egriek könnyelműségéből adódó hibákkal, s a 12. percben már le is dolgozták a hátrányuk felét. A 10–4-es eredmény láttán, minden bizonnyal hevesebben kezdett verni az egri szurkolók szíve. A kézilabdázók azonban urai voltak a helyzetnek, s nagyobb előnyt már nem engedtek a kapaszkodó Jozef Hantákéknak. A találkozó nagy részében állandósult a 4–6 gólos különbség, a vendégek végső győzelme egy percig sem forgott veszélyben. A mérkőzés utolsó tíz percbe lépve a győzelem reménye is felcsillant (22–20), de Kiss Gergő piros lapos kiállítása után visszaállt az addig megszokott balmazi előny.
A lefújást követően féktelen ünneplés kezdődött. A Kőnig Rendezvénycsarnokban jelen lévő drukkerek több mint felét sárga pólóba feszítő egri hívek alkották, akik a kupaátadást követően, a csarnokból kilépve a parkolóban folytatták a rigmusok harsogását. A felhőtlen ünnepléshez a kézilabdázók is csatlakoztak, játékos és szurkoló énekelt együtt, kézre-kézre adva a hőn áhított díszes kupát. A megyeszékhelyre visszaérve a Kemény Ferenc Sportcsarnokba fénycsóva kíséretében, egyenként szólították be a kupagyőztes csapat tagjait, akiket a csarnokban is több mint százan fogadtak. Az éjszakába nyúló ünneplés során rengeteg fotó készült és aláírás talált gazdára, amely nagy becsben tartott ereklyeként marad meg az utókor számára. Folytatás ősszel!

A Ligakupa döntőjének visszavágóján:
Balmazújvárosi KK–Eger SBS Eszterházy 27–24 (14–10)
Balmazújváros, 300 néző. V.: Andorka, Hucker.
Balmazújváros: Paul – Dioris 3, JORDAN 4, HANTAK 11 (6), Simovics 3, Bali R. 1, Temesvári. Csere: Pásztor (kapus), Vranac, Rasics 1, Sztojanovics 3, Martinez, Curuvija 1, Teleki. Edző: Tréki Tamás.
Eger: STOCHL – AFLITULIN 5 (2), Füzi 3, Bajorhegyi, Kiss G., Szadovij 2, Antl. Csere: Repóth, Mátrai (kapusok), Lezák 1, Radojevics 3, Dobó Zs. 4, Kocsis Cs. 1, Vancsics 1, Takács 1, Menyhárt 3. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2, 12. p.: 6–3, 18. p.: 10–5, 24. p.: 13–8, 36. p.: 17–12, 42. p.: 21–15, 48. p.: 22–19, 54. p.: 24–20.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 7/6, ill. 3/2.
A Ligakupa győztese az Eger SBS Eszterházy, 55–46-os összesítéssel.

Már Egerben eldőlt a kupa sorsa
Tréki Tamás, a balmazújvárosiak edzője: – A szakmai stáb és a klubvezetés kérése is az volt, hogy próbáljuk meg győzelemmel zárni az idényt, hiszen ebben az összeállításban már nem szerepel többet a csapat. Örülünk a győzelemnek, ez jelent némi gyógyírt, talán a közönségünket is sikerült némiképp kiszolgálni. Jól kezdtük a meccset, az Eger a megnyugtató előny birtokában kissé könnyelműen kézilabdázott. Ennek ellenére igazi profi csapat ahhoz, hogy egy ilyen tetemes előnyt elherdáljon.
Tóth Edmond, az egriek vezetőedzője: – A párharc egri mérkőzésén szerzett előny alapjaiban meghatározta a döntő végkimenetelét. Tizenkét gólos előny birtokában már nagyon nehéz ugyan olyan hőfokon kézilabdázni, mint tettük azt hazai pályán. Ennek ellenére persze úgy jöttünk, hogy szeretnénk nyerni, de látszott, hogy azért fejben van egy nagyon kicsi fék. Küzdöttünk, igyekeztünk szórakoztatni a szurkolóinkat. A párharcot megnyertük, ez a legfontosabb.

Köszönet a csk-tól
Szabó Péter, az Eger SBS Eszterházy csapatkapitánya – aki Balmazújvárosban bokasérülés miatt nem léphetett pályára –, a Kemény Ferenc Sportcsarnokba érve ragadt mikrofont, és fejezte ki háláját a szurkolóknak azért a rengeteg támogatásért, amely a maguk mögött hagyott szezonban a lelátóról érkezett. Tóth Edmond vezetőedző sem rejtette véka alá elismerését, hozzátéve: az egri szurkolók a csapat iránti alázatukkal és sportszerűségükkel immár országos hírnévre tettek szert.

Milliók a kasszába
A Ligakupa az európai kupákba nem szereplő NB I-es, valamint a sorozatba nevezni kívánó NB I/B-s férficsapatok számára biztosított versenyzési lehetőséget. A két ötös csoportban oda-visszavágós, körmérkőzéses rendszerben játszottak a felek, ahonnan az első két helyezett jutott az elődöntőbe. Az Eger az A-csoportban a Gyöngyöst, a Komlót és a Dabast, az elődöntőben az Orosházát utasította maga mögé. A sorozat győztese 10, a második 5, míg a harmadik és negyedik helyezettek 2,5–2,5 millió forinttal is gazdagodtak.