Életben maradtak a remények

Az utolsó percekben állva ünnepelte kedvenceit az egri közönség, szűnni nem akaró hangorkán és vastaps közepette zárta a klub történetének első NB I-es idényét az Eger SBS Eszterházy. Az utolsó fordulóban aratott PLER-Budapest elleni győzelem reményt adhat, a további élvonalbeli szereplésre.

A férfi NB I 7–14. helyéért zajló rájátszás utolsó, 14. fordulójában a 13. pozíció megszerzése jelentett tétet a versenykiírás értelmében két kiesőnek számító együttes mérkőzésén. Az összecsapás pikantériáját az a hír szolgáltatta, mely szerint napvilágra került, hogy amennyiben a másodosztály bajnokai közül akad olyan gárda, amely nem vállalja az osztályváltást, az NB I 13. helyezettje is megőrizheti élvonalbeli tagságát. Ennek megfelelően mindkét csapat utolsó erőtartalékait mozgósítva igyekezett pályára lépni, hogy egy igazi ki-ki meccsen döntsenek a helyezésekről.

A körcsarnok lelátóját színültig megtöltő drukkerek már a mérkőzést megelőzően egészen elképesztő hangulatot varázsoltak, ami gyorsan átragadt a kézilabdázókra. A 12. percben már 5:1-es vezetés szerepelt az eredményjelzőn, a vendégeknek azonban innen még sikerült vissza kapaszkodni. Bő negyedóra után a vezetést is átvették Leimeter Csabáék, s még a szünetre is a látogatók vonulhattak előnnyel. A második játékrészben azonban már nem volt apelláta! Az Eger egy 7:1-es rohammal indított, ami meghatározta a találkozó további alakulását. Radoslav Antl ismét bizonyította klasszisát, de mellette Padla József, Szabó Péter és Lezák Áron is fontos gólokat szerzett. A védelem stabilan állt a lábán, a kapuban pedig Kovács János bizonyult többször is átjátszhatatlannak. Állandósult a hazaiak 4–5 gólos előnye, a végjátékra teljesen összeomló PLER már képtelen volt tartani a lépést Andrej Petroékkal.

Az Eger SBS Eszterházy így az utolsó két meccsen szerzett négy ponttal megszerezte a jobbik kieső helyet, így joggal reménykedhet a remélt NB I-es folytatásban.

– A nagy meccseket nem játszani kell, hanem megnyerni – fogalmazott a találkozót követően a diadalittas egri edző, Tóth Edmond. – Megmutatkozott a játékosaim nagyobb rutinja. A közönség pedig ismét fantasztikus volt, nem túlzok ha azt állítom, a drukkerek belehajszoltak bennünket a győzelembe. Nem tudjuk eléggé meghálálni a felénk áradó szeretetet, jó érzéssel töltött el mindannyiunkat, hogy a nehéz helyzetben is kitartottak mellettünk.

Hutvágner István, a fővárosiak trénere megtörten vette tudomásul, hogy csapata alulmaradt a nagy csatában.

– Szörnyű érzés hatvan év után búcsúzni az élvonaltól, ráadásul az én edzőségem mellett – osztotta meg érzéseit a bánatos szakember. – Ugyanakkor megjegyzem, egy nem tisztességes bajnokságban, tisztességgel estünk ki. Nyilván nincs mindenkinek jó rájátszásos rendszer, de úgy gondolom nem mindegyik találkozó volt teljesen korrekt. Amelyik csapat tízpontos előnnyel indult, annak könnyebb szórni a pontokat.

A jegyzőkönyv

Eger SBS Eszterházy–PLER-Budapest 29:21 (11:13)

Eger, körcsarnok, 850 néző. V.: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki.

Eger: KOVÁCS J. – Vancsics 2, PADLA 4, TAKÁCS 4 (2), PETRO 1, Dobó Zs. 3, ANTL 8. Cs.: BAJORHEGYI, Kiss G., Radcsenko, Kocsis Cs., Szabó P. 3, Szűcs, Iváncsik Á. 1, Lezák 3. Edző: Tóth Edmond.

PLER: TÓTH N. – Bujdosó, LEIMETER 7, Benmiloud 2, M. Mikita 1, Lókodi 3 (1), Radjenovics 2. Cs.: Kránitz (kapus), Bakos Gy., Laurencz Sz. 2, Nagy Sz. 3, Kocsi, Oláh T., Farkas T., Vizler 1. Edző: Hutvágner István.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 1:0, 12. p.: 5:1, 18. p.: 6:7, 24. p.: 9:11, 36. p.: 14:13, 42. p.: 19:15, 48. p.: 22:16, 54. p.: 24:18.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 4/1.

További eredmények: Balmazújváros–Komló 30:20, Gyöngyös–Orosháza 26:21, Mezőkövesd–Cegléd 28:24.