Ellentmondást nem tűrő Veszprém

A Kielce elleni győztes BL-nyitányt követően már a szombati Barcelona elleni újabb nemzetközi kupamérkőzésre hangolt a hevesi megyeszékhelyen a Telekom Veszprém. A DVTK-Eger kellemes edzőpartnernek bizonyult, a bakonyiak tükörsima győzelemmel szereztek újabb két bajnoki pontot. Kár, hogy nem volt több Takács!

Ahogy azt előre jósolni lehetett, ezúttal is zsúfolásig megtelt a Kemény Ferenc Sportcsarnok lelátója, a világsztárok armadát felvonultató Telekom Veszprém még inkább felkorbácsolta a sportág iránt érdeklődőket. Nem is kellett csalatkoznia a népes publikumnak, a bakonyi sztárcsapat ízelítőt adott abból, milyen tempóban is játsszák a Bajnokok Ligája mérkőzéseket.
Az első félidőben nem is nagyon sikerült fékezni Kent Robin Tonnesenéket, akik már a 21. percre kétszámjegyű különbséget (7–17) harcoltak ki. A vendégek fölénye minden tekintetben megmutatkozott. Egri részről Takács Bence teljesítménye emelkedett a Veszprém szintjére, csapatunk irányító játékosa a kilenc gólja mellett hasznos mezőnymunkával vívta ki a szurkolók elismerését.
A férfi NB I 4. fordulójának mérkőzésén:
DVTK-EGER–TELEKOM VESZPRÉM 22–41 (10–25)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 900 néző. V.: Fekete T., Tóth D.
EGER: Lorger – LEZÁK 3, Rédei 3, Hegedüs M., Kiss G., Bernatonis, Szepesi I. 2 (1). Csere: Repóth (kapus), TAKÁCS 9 (3), Füzi 1, Dobó Zs., Molnár B. 1, Vaskó, Bajorhegyi 2, Tóth R. 1, Szepesi N. Edző: Tóth Edmond
VESZPRÉM: MIKLER – Gajic 1, TONNESEN 4, Mahe 4 (1), NILSSON 5, llics 4, Manaskov 4. Csere: Djordjevic (kapus), Ligetvári 2, Accambray 4, BLAGOTINSEK 5, Dörnyei 1, Mackovsek 2, Nagy L. 2, Jamali 3. Edző: Ljuboir Vranjes
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–5, 12. p.: 5–10, 18. p.: 6–13, 24. p.: 8–19, 36. p.: 13–28, 42. p.: 16–31, 48. p.: 18–32, 54. p.: 20–37.
Kiállítások: 0, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 1/1.