Előzött a Komló

Fordulatos mérkőzésen, egygólos vereséget szenvedett az Eger SBS Eszterházy Komlón, a férfi NB I 2016/17-es idényének zárómérkőzésén. A megyeszékhelyiek így visszacsúsztak a tabella kilencedik helyére, s majd a szombati Vác–Cegléd mérkőzés eredményétől függ, hogy sikerül-e megtartani a jelenlegi pozíciót.

A 4. percben már 3–1-re vezetett az Eger, a hazaiaknak a 14. percben, 8–7-es állásnál sikerült először átvenni a vezetést. Rendkívül kiegyenlített küzdelem zajlott, az első játékrészben két gólnál nagyobb különbség nem alakult ki a csapatok között. A második félidő úgy kezdődött, ahogy az első befejeződött: Braniszlav Obradovics-góllal. Először vezetett három góllal a Komló, de a mieink nem veszítették el a tartásukat. Szűk öt perc alatt kiegyenlítettek (17–17), majd Vjacseszlav Szadovij harmadik találatával a 43. percben a vezetést is átvettük (20–21). Az utolsó tíz percet kétgólos előnnyel kezdtük, de a hazaiak a végjátékban egy 4–1-es szériával fordítani tudtak. A baranyaiak győztes találatát másfél perccel a végső dudaszó megszólalása előtt Szunajko Filip szerezte.

A 26. forduló mérkőzésén:

Sport36-Komló–Eger SBS Eszterházy 27–26 (14–12)
Komló, 700 néző. V.: Altmár K., Horváth M.
Komló: Granic – Szkokán 1, PRIBANIC 4, OBRADOVICS 4, Katzirz 1, JERKOVIC 6, MARKOVICS 5 (2). Csere: Kiss B. (kapus), Szögi, Szunajko 4, Hoffmann, Laufer 2 (1), Kovács M. Edző: Kilvinger Bálint.
Eger: Stochl – Lezák 1, RADOJEVICS 3, Petro 1, TAKÁCS 6 (1), Szabó P. 1, Antl 3 (1). Csere: Repóth (kapus), Bajorhegyi, Kiss G. 1, Dobó 2, Vancsics 2, SZADOVIJ 5, Kocsis 1. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4, 12. p.: 6–7, 18. p.: 9–9, 24. p.: 12–12, 36. p.: 17–17, 42. p.: 20–20, 48. p.: 22–23, 54. p.: 24–25.
Kiállítások: 4, ill.12 perc.
Hétméteresek: 7/3, ill. 2/2.
Kilvinger Bálint: – Küzdelmes mérkőzésen sikerült nyerni. Az elmúlt időszak kudarcai, azért nem múltak el nyomtalanul. A szurkolók előtt le a kalappal, fantasztikus hangulatot teremtettek.
Tóth Edmond: – Szezonvégi mérkőzés lassú játékkal, rengeteg hibával. Mindkét csapat kiadta magából, ami még maradt benne.