Eredményes évzáró, dupla siker a DEAC ellen

A kétgólos idegenbeli győzelem után, hazai pályán megduplázta a különbséget az SBS-Eger a DEAC ellen a férfi Ligakupa D-csoportjában.

A pénteki találkozóhoz hasonlóan egri részről ezúttal is az NB I-es keret legfiatalabb játékosai kaptak lehetőséget, akik ismét jól teljesítettek. A debreceni mérkőzéssel ellentétben idehaza az első perctől kezdve uraltuk az összecsapást, végig a vendégek futottak az eredmény után. A legnagyobb különbség a 47. percben mutatkozott, amikor kétszámjegyűre nőtt (25–15) az előnyünk. A végére ugyan sikerült faragni hátrányából a hajdúsági gárdának, de a győzelmünk egy pillanatig sem forgott veszélyben.
Az újabb sikernek köszönhetően két mérkőzés után négy ponttal a D-csoport élén állunk. Folytatás januárban!

A Ligakupa D-csoportja 1. fordulójának mérkőzésén:
SBS-EGER–DEAC 28–24 (14–7)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V.: Horváth P., Marton B.
EGER: Moscoso – Mándy 1, Szuharev 7, Tóth R. 6 (3), Szepesi N. 4, Tóvizi 4, Holdosi 3. Csere: Kiss G., Kovács M. 1, Száva 2.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1, 12. p.: 6–2, 18. p.: 9–5, 24. p.: 12–7, 36. p.: 16–10, 42. p.: 22–14, 48. p.: 25–16, 54. p.: 25–20.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/2.