Értékes győzelem Lajosmizsén

33-30 arányú győzelmet aratott idegenben az SBS Eger-Eszterházy férfi kézilabda csapata. Az NB I/B keleti-csoport 21. fordulójából elhalasztott összecsapáson Iványi Bálint edző tanítványai a Primavera Mizse KC-t verték. A játéknap többi találkozóját egy héttel korábban bonyolították le, az ünnepi hétvégére csak a lajosmizsei találkozó maradt. Kézilabdázóink ebben a bajnokságban harmadszor verték riválisukat. Ősszel először két góllal vertük őket, majd az óvás utáni újrajátszást nyolc találat különbséggel abszolváltuk. A Hajdúnánáson elszenvedett vereséget követően volt bennünk némi félsz, hiszen a kiesés ellen ádáz harcot vívó Mizse KC veszélyes ellenfélnek tűnt. A kiválóan küzdő egriek végig vezettek az összecsapáson, esélyt sem adva ellenfelüknek, magabiztosan hozták haza a rendkívül fontos pontokat.

A mieink már az elején tiszteletet parancsoló játékkal rukkoltak elő. A sok gólt hozó első felvonás végén 19-14 arányban vezettünk. Az előny végig nálunk volt, a mutatott teljesítmény alapján reális differencia alakult ki a szünetre. Fordulás után forró pillanatokat éltünk át. Elkapta a rajtot a Primavera, markáns előnyünk pedig minimálisra csökkent. Csapatunk erősségét mutatja, hogy a hullámvölgyből volt visszaút. Varga, Drízner és Juhász vezetésével összességében magabiztos, és teljesen megérdemelt győzelmet arattunk. A siker azért értékes, mert igen távolra kerültünk a veszélyes zónától, mondhatni: gyakorlatilag már most kiharcolta a bennmaradást az Iványi-gárda.

Férfi kézilabda NB I/B keleti-csoport, 21. forduló
Primavera Mizse KC – SBS Eger-Eszterházy SzSE 30-33 (14-19)
Lajosmizse: 200 néző
Játékvezetők: Kisfalvi István, Péli Sándor
Egri gólszerzők: Varga 8, Drizner, Juhász 6-6. Nyikes 4, Kovács F., Hevér 3-3, Rosta, Kiss G., Zele.