Értékes pont Mezőkövesdről

Szinte hazai pályát varázsoltak az egri szurkolók Mezőkövesden, ahol kis híján győzelmet ünnepelhettek Betembuk Zarándék. Az SBS-Eger drámai végjátékot követően szerezte meg idénybeli első bajnoki pontját. Jane Cvetkovszki reményt keltő produkcióval mutatkozott be.

Kettő másodperc volt hátra a mérkőzésből, amikor Varjú Martin megszerezte a pontot érő találatot a kövesdieknek. A mieink 6–5-ös állásnál a 10. percben vették át a vezetést, s egészen a végjátékig magabiztosan őrizték előnyüket. A második félidő elején már öt találattal is vezettünk (13–18), a borsodiak azonban nem adták fel. Az utolsó percek óriási izgalmakat hoztak, 25–25-ös állásról felváltva születtek a gólok.
Az egri szurkolók nagy számban kísérték el a csapatot, támogatásukkal óriási erőt adtak a játékosoknak. A debütáló kapus, Jane Cvetkovszki különösen az első játékrészben védett bravúrosan, de az irányító, átlövőként szereplő Schmid Péter is klasszis teljesítményt nyújtott. Idegenben minden pont óriási értékkel bír, főleg ha az egyik közvetlen riválistól szerezzük. Folyamatosan fejlődik a csapat, már közeleg az első győzelem.
A férfi NB I. 2. fordulójának mérkőzésén:
MEZŐKÖVESDI KC–SBS-EGER 27–27 (12–15)
Mezőkövesd, 750 néző. V.: Horváth P., Marton B.
MEZŐKÖVESD: Pásztor – Jancsó 3 (2), STANKOVIC 4, HORVÁTH L. 7, Szöllősi O., Halilbegovic 2, Menyhárt 3. Csere: Mojsilov (kapus), Dávid, Pedro 2, RADNIC 3, VARJÚ 3. Edző: Buday Dániel.
EGER: CVETKOVSZKI – SCHMID 8, FÜZI 4, Rédei 1, Kiss G., BERNATONIS 5, Molnár B. 4 (3). Csere: Lezák 4, Papp G., Tóth R., Tóth A. 1. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2, 12. p.: 6–7, 18. p.: 7–8, 24. p.: 10–13, 36. p.: 15–19, 42. p.: 17–21, 48. p.: 19–22, 54. p.: 21–23.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/3.

Fotó: Tóth Balázs