Értékes pontok Ózdról

Sorozatban ötödik bajnoki mérkőzését nyerte a QHB-Eger, amely az NB I/B 9. fordulójában Ózdon ünnepelhetett. A szomszédvári rangadón is alaposan megdolgoztunk a két pontért.

A szokásos forgatókönyv szerint alakult a találkozó: fordulatos mérkőzésen a mieink a végjátékban biztosították be a győzelmüket. Az utolsó tíz percre négygólos hátrányból (17–21) kapaszkodott vissza az Ózd (21–21), de a vezetést már nem tudta átvenni. A hajrában ismét a mieinknek sikerült újítani, s innen már nem volt visszaút a borsodiaknak.
A QHB-Eger sorozatban ötödik bajnoki mérkőzését nyerte, így továbbra is a tabella élén áll.

A férfi NB I/B 9. fordulójában:
ÓAM-ÓZDI KC–QHB-EGER 24–27 (11–11)
Ózd, Marosi István Sportcsarnok, 250 néző. V.: Budai-Bock K., Wenzel T.
EGER: Marczika – Lezák 7 (4), Kurucz 8 (1), Kiss G. 1, Kerezsi, Tóvizi 3, Száva 3. Csere: Ágoston (kapus), Rozner 1, Fórizs, Döme, Vrhovina, Tóth K. 4, Kepess. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2, 12. p.: 6–3, 18. p.: 7–7, 24. p.: 9–9, 36. p.: 13–15, 42. p.: 16–18, 48. p.: 19–21, 54. p.: 21–23.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/5.

Fotó: Bók Tamás