Esélyt sem adtunk az Orosházának

Rendkívül magabiztos győzelmet aratott az Eger SBS Eszterházy a vendég Orosháza ellen a férfi NB I 11. fordulójában. A megyeszékhelyi gárda a viharsarkiak ellen aratta idénybeli negyedik bajnoki győzelmét. Ismét sorakoztak az egri hősök!

Fernando Skrebsky Dutra minden kétséget kizáróan egri pályafutása legfényesebb hatvan percén van túl. A brazil irányító a remek szervezőkészség mellett olyan lövő erényeket csillogtatott, amit az egész körcsarnok szájtátva bámult. Illetve nem egészen! Mert az egri publikum fáradhatatlanul, torka szakadtából buzdította övéit. Dutra mellett Padla József keze is parádésan „sült”, a jobbátlövő – csakúgy, mint brazil társa – hét góllal zárta a mérkőzést.
Kiss Gergő vállalni tudta a játékot, így ismét összeállt a már-már áthatolhatatlan Kiss, Bajorhegyi, Petro hármas alkotta védőfal – az orosházi lövők nagy bánatára.
A viharsarkiak a 11. percben 5–4-es állásnál vezettek utoljára, onnantól azonban látványossá vált az egri fölény. A mieink előnye már a szünetre ötgólosra nőtt, négy perccel az összecsapás vége előtt, pedig a kétszámjegyű különbség kapujába ért az Eger. A vége tükörsima egri diadal, amire Dobó kapitány is csettinthetett. Itt volt Rodosz…

A 11. forduló mérkőzésén:
Eger SBS Eszterházy–Orosházi FKSE-Linamar 32–25 (17–12)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 800 néző. V.: Kékes Cs., Kékes P.
Eger: STOCHL – Vancsics 2, I. Radojevics 1, BAJORHEGYI 2, KISS G., Petro 3, Antl 2. Csere: Repóth (kapus), Szabó P. 4, DUTRA 7, PADLA 7 (2), Dobó Zs. 1, Lezák 3, Menyhárt. Edző: Tóth Edmond.
Orosháza: Herjeczki – Pásztor 1, Ferenczi 1, Buday 3 (2), Markoszki 1, Milas 2, Németh L. 1. Csere: Miklós (kapus), Komporály 3, Oláh T. 1, Knezevics 4 (3), Z. Radojevics 3, Morva, Tárkányi 2, Levy 3. Edző: Vladan Jordovics.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2, 12. p.: 4–5, 18. p.: 8–7, 24. p.: 11–10, 36. p.: 20–15, 42. p.: 23–16, 48. p.: 26–19, 54. p.: 30–21.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/5.