Ez már borítékolható: maradunk az élvonalban!

A Cegléd elleni ötgólos győzelemmel négy pontra távolodott a kiesőzónától a DVTK-Eger. A riválissal szemben elért sikert követően ki merjük jelenteni, hogy a hátralévő mérkőzések eredményétől függetlenül sikerült megőrizni NB I-es tagságunkat. A matekot meghagyjuk másnak.

A bennmaradás szempontjából sok minden állt vagy bukott ezen a mérkőzésen. Míg a két pont számunkra bennmaradást ért, a Cegléd esélyei az újabb vereséggel minimálisra csökkentek a kiesés elkerüléséért folytatott küzdelemben. A hatalmas tét az alábbi forgatókönyvet szülte.
A 20. percben még, vagy már 9–3-as állás szerepelt az eredményjelzőn. Az elképesztő hőfokon működő egri védelem átjátszhatatlan falként tornyosult a vendégek előtt, akik talált gólokkal igyekeztek tartani a lépést. Amikor megakadt a hazai gépezett, akkor tudott faragni hátrányából a Cegléd, s a második félidő elejére sikerült ismét nyílttá tenni az összecsapást Pocsai Rajmundéknak. A 37. percben 11–11-nél egyenlített a vendégcsapat, de a vezetést nem sikerült átvenniük. A hajrában ismét a DVTK-Eger került fölénybe, s 16–15-ös állásról 6–2-es szériával egyértelműsítette a találkozó végkimenetelét.
A bajnokságból ugyan még négy forduló hátra van, de a várható ellenfelek ismeretében aligha következik pálfordulat. A megyeszékhelyi férficsapat a 2019/2020-as szezonban is a sportág élvonalában szerepelhet.
A férfi NB I. 22. fordulójának mérkőzésén:
DVTK-EGER–CEGLEDI KKSE 25–20 (10–7)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 800 néző. V.: Herczeg, Südi.
EGER: LORGER – Vaskó 1, Rédei 1, BAJORHEGYI 1, KISS G., Bernatonis 3, Szepesi I. 3 (1). Csere: FÜZI 4, TAKÁCS 5, Hegedüs M. 2, Dobó Zs., Schmid, Molnár B. 2, Lezák 3 (1). Edző: Tóth Edmond.
CEGLÉD: TAMÁSI – POCSAI 7 (3), Schaffer 2, Gábor, Spekhardt 1, Juhász K., Lászlai. Csere: Koncz (kapus), Davidovics 1 (1), Müller 2, HAJDU T. 3, Mikita 3, Vucskovics 1. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3-1, 12. p.: 6-3, 18. p.: 8-3, 24. p.: 9-5, 36. p.: 11-10, 42. p.: 14-13, 48. p.: 16-15, 54. p.: 20-17.
Kiállìtások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4.