Ezúttal nem volt esélyünk a pontszerzésre

Meggyőző fölénnyel nyerte a vármegyei rangadót a HE-DO B. Braun Gyöngyös. A mátraaljai gárda mindkét félidő elején kivágta a rezet. Az első késdöfésből még felálltunk, de a második végzetesnek bizonyult.

A két csapat októberi egri mérkőzésén elszenvedett vereség alaposan felpaprikázta a gyöngyösieket. A visszavágás vágyától fűtött vendéglátók még azt is elbírták, hogy a csapatkapitány Hegedüs Márk és Podoba János ezúttal sérülés miatt nem állhatott Bíró Balázs edző rendelkezésére.
A telt házat jelentő, 1100 néző előtt rendezett találkozón a 7. percben már 5–1-re vezettek a gyöngyösiek. Tóth Edmond időkérését követően szép lassan a mieink is felvették a ritmust, s a félidő hajrájában utol is érték ellenfelüket (13–13).
A szünet után azonban ismét a gyöngyösiek percei következtek. A megingásainkat kihasználva egymás után érkeztek a hazai gólok, s a 40. percre már tekintélyes, nyolcgólos előnyt (23–15) harcoltak ki Ubornyák Dávidék. Innen már nem volt visszaút a vendégeknek, akik a hajrában ugyan faragni tudtak a hátrányukból, de a gyöngyösiek győzelme ekkor már nem forgott veszélyben.
A QHB-Eger vendégként továbbra sem képes megközelíteni a hazai pályán mutatott formát. A csapat tizenegyedik vendégfellépése alkalmával tizedik vereségét szenvedte el.

A férfi NB I. 19. fordulójának mérkőzésén:
HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–QHB-EGER 31–26 (15–13)
Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 1100 néző. V: Kiss O., Bíró Á.
GYÖNGYÖS: TOMICS – Lakosy 3, Ubornyák 3, POTISK 6, JÓGA N. 3, Bodor 3, VARSANDÁN M. 9 (4). Csere: Gyánti (kapus), Schimd 3 (1), Gráf, Pietruszko 1, Kovács G., Edwards. Edző: Bíró Balázs
EGER: Ágoston – Lezák 1, Nastaj 3, Kiss G., Zennadi 3, F. Silva 7 (4), Tóth K. 1. Csere: Marczika 1 (kapus), Száva, Tóvizi 3, Döme, Boros 3, Bajus 1, Kavin 2, Maracskó 1. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1, 12. p.: 10–5, 18. p.: 12–9, 24. p.: 13–12, 36. p.: 19–15, 42. p.: 24–17, 48. p.: 26–19, 54. p.: 29–22.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/4.

Fotó: Bók Tamás