Felemás mérleg Vácott

Három korosztály eredményeit gyűjtöttük csokorba soron következő utánpótlás-összeállításunkban, amelyben kiugró egyéni teljesítményekről is beszámolunk.

A férfi NB II Északkeleti csoportja 19. fordulójának mérkőzésein:
Eger SBS Eszterházy U23–Kazincbarcikai KSE 25–33 (11–17)
Eger, körcsarnok, 65 néző. V.: Kovács T., Széles.
Eger: MÁTRAI – Kovács Á., Szécsi 2, Péter G. 4 (2), Szepesi, Vörösváczki 6, BÓNIS 6. Csere: POSTA (kapus), Bartók, Bettembuk G., Dezső 2, Hasilló 1, Gulyás 3, Vass D., Ács 1. Edző: Váczi Sándor.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/4.
Váczi Sándor: – Rendkívül hullámzóan teljesítettünk. Kifejezetten jó és gyenge időszakok váltogatták egymást.
Következik: Eger SBS Eszterházy U23–Kisvárdai KC, április 21., péntek, 19.00.

***

NB I, ifjúságiak
A 22. forduló mérkőzésén:
Pick Szeged–Eger SBS Eszterházy 39–34 (20–20)
Az egri góldobók: Vörösváczki Tibor 13, Gulyás Gábor 9, Péter Gábor 5, Hasilló Norbert, Kovács Ádám, Péter Dominik 2–2, Szepesi Noel 1.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/2.
Padla József edző: – Gólgazdag mérkőzést játszottunk, ahol végig szorosan alakult az állás. Kiválóan kezdtünk, négy perc után már 1–4-re vezettünk. A szünet után a szegediek akarata érvényesült inkább, bár több esetben is ott lógtunk a nyakukon. Remek támadásokat vezettünk, és lerohanásból is szereztünk gólokat. A védekezésünket kell feszesíteni.
A 23. forduló mérkőzésén:
Eger SBS Eszterházy–B. Braun Gyöngyös 29–34 (14–16)
Következik: Orosházi FKSE-Linamar–Eger SBS Eszterházy, április 22., szombat, 16.00.

***

U14-es gyermekbajnokság, I. osztály, Kelet-Nyugat, 17–24. helyért, Vác, Városi Sportcsarnok
A 4. forduló mérkőzésén:
Eger SBS Eszterházy I–Váci KSE 22–14 (8–7)
Az egri góldobók: Bujdos Áron, Prokaj Ádám, Nagy Zsolt Ádám 5–5, Németh Dávid 4, Bakó Péter, Cseh Patrik, Prokaj Dániel 1–1.
Kiállítások: –, ill. –.
Hétméteresek: 2/2, ill. –.
A 3. forduló mérkőzésén:
Grundfos Tatabánya KC–Eger SBS Eszterházy I 31–19 (16–7)
Az egri góldobók: Bujdos Áron 8, Nagy Zsolt Ádám 5, Bakó Péter 2, Bajzát Máté, Prokaj Ádám, Németh Dávid, Zbiskó Ádám 1–1.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/1.
A következő fordulót április 22-én, Békéscsabán rendezik.

***

U14-es gyermekbajnokság, II. osztály, Sterbinszky Amália régió, Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok
A 27. forduló mérkőzésén:
Eger SBS Eszterházy–Juhász ’99-Füzesabonyi SC 24–24 (13–10)
Az egri góldobók: Lukács Balázs 9, Veréb Gergő 4, Adelsberger Dániel 3, Bajzát Zsombor, Csák Máté, Juhász Patrik, Tóth Zoltán 2–2.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. –.
A 25. forduló mérkőzésén:
Eger SBS Eszterházy–Hatvani KSzSE 27–11 (14–4)
Az egri góldobók: Tóth Zoltán 5, Bajzát Zsombor, Juhász Patrik 4–4, Szabad Dávid 3, Barna Krisztofer, Csák Máté, Lukács Balázs, Veréb Gergő 2–2, Adelsberger Dániel, Gulyás Gergely, Lukács Tamás 1–1.
Hétméteresek: 2/1, ill. –.
A következő fordulót április 23-án, Balassagyarmaton rendezik.